Úvod > Aktuality > Navštivte novou rozhlednu v Albrechticích
Navštivte novou rozhlednu v Albrechticích
">
Památky

Navštivte novou rozhlednu v Albrechticích

  • Vydáno5. října 2011
Turisté se mohou rozhlédnout do daleka z nové rozhledny ve Městě Albrechticích na Bruntálsku. Stojí přímo na hranicích Česka s Polskem a je unikátní v tom, že vznikla ze dvou bývalých telekomunikačních věží, které ve výšce spojila nová lávka.
Obě věže byly zhruba deset let nevyužité, poté co se změnil způsob přenosu dat. Město Albrechtice je získalo za korunu a rozhodlo se je přeměnit na rozhlednu. Přestavba albrechtických telekomunikačních věží na rozhlednu byla součástí společného česko-polského přeshraničního projektu, do kterého se zapojily ještě polské obce Biala a Glogówek.

Rozhledna je zajímavá i na pohled. Na jednu věž vedou schody do výšky 24 metrů, kde je osmnáctimetrový most, po kterém mohou turisté přejít na druhou věž. Z věží je pěkný výhled nejen na Jeseníky, ale krásně je vidět i polskou rovinu až do Opolí. Za krásného počasí je prý vidět až na Beskydy.

Rozhlednu provozuje město a lidé se z ní mohou rozhlédnout zadarmo.
Dřevěný kostelík v Albrechticích

Dřevěný kostelík v Albrechticích

Hlavní pamětihodností Albrechtic u Českého Těšína je malebný dřevěný kostel zasvěcený sv. Petru a Pavlovi. Roubená stavba byla postavena v barokním slohu v roce 1766.

Dvojrozhledna Hraniční vrch ve Městě Albrechtice

Dvojrozhledna Hraniční vrch ve Městě Albrechtice

Město Albrechtice na Bruntálsku se pyšní originální rozhlednou, která vznikla propojením dvou nepoužívaných anténních věží. Unikátní rozhlednu, z níž se lidé mohou kochat pohledem na Krnov, Opavu, Polsko, ale také na Praděd a Lysou horu nechala postavit obec ve spolupráci s dvěma partnerskými městy.

Další aktuality