Úvod > Aktuality > Navštivte novou borůvkovou zahradu v Borovanech
Navštivte novou borůvkovou zahradu v Borovanech
">

Navštivte novou borůvkovou zahradu v Borovanech

  • Vydáno17. května 2013
V květnu byla slavnostně otevřena Borůvková zahrada s čítárnou v Borovanech na Českobudějovicku, která je první svého typu v České republice. Zahradu najdete v těsném sousedství bývalé prelatury kláštera v přilehlém parku.
Kromě Borůvkobraní, již tradiční gastronomicko-kulturní slavnosti v polovině července, můžete od jara do podzimu navštívit ukázkovou borůvkovou zahradu, která byla založena na podzim v roce 2012 v těsném sousedství bývalé prelatury kláštera v přilehlém parku. Najdete zde sbírku 8 odrůd zahradních neboli kanadských borůvek (Chandler, Duke, Emblue, Jersey, Bluecrop, Pink Lemonade, Berkeley, Bluejay). Jejich správné jméno je borůvka chocholičnatá (Vaccinium corymbosum). Tato rostlina tvoří středně velké keře, které běžně dorůstají do výšky 100 – 150 cm, mnohdy mohou dorůst i přes 200 cm. Na podzim se listy vybarvují do různých odstínů žluté až tmavě rudé barvy a vytvářejí silný dekorativní efekt. V dobrých podmínkách dobře rostou, hezky plodí a také, a to je nejdůležitější, výborně chutnají.

Pěstitelé zahradních borůvek zde získají inspiraci, jak úspěšně borůvky na zahradě pěstovat, a mohou zde vybrané odrůdy také zakoupit.
Borůvková zahrada s čítárnou v Borovanech

Borůvková zahrada s čítárnou v Borovanech

Jedinou borůvkovou zahradu v České republice můžete od května navštívit v Borovanech u Českých Budějovic. Zahrada se nachází v těsném sousedství bývalé prelatury kláštera v přilehlém parku. Najdete zde sbírku 8 odrůd zahradních neboli kanadských borůvek.

Augustiniánský klášter Borovany – prohlídky s průvodcem

Augustiniánský klášter Borovany – prohlídky s průvodcem

V Borovanech na Českobudějovicku objevíte zrekonstruovaný bývalý augustiniánský klášter. Kromě prohlídek budov areálu kláštera se zde v průběhu turistické sezóny konají kulturní akce v interiérech nebo v přilehlé zahradě. Připravuje se obnova augustiniánského pivovaru.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika