Úvod > Aktuality > Navštivte v sobotu noční klášter Zlatá Koruna
Navštivte v sobotu noční klášter Zlatá Koruna
"> "> ">
Památky

Navštivte v sobotu noční klášter Zlatá Koruna

  • Vydáno17. června 2019
Nechte se zlákat na opravdu nevšední zážitek. Zveme vás na netradiční noční prohlídku kláštera Zlatá Koruna, která se koná v sobotu 22. červana 2019 od 21 hodin. Během prohlídky projdete vybranými exteriéry i interiéry.

V nočních hodinách se zájemcům tuto sobotu otevře bývalý cisterciácký klášter Zlatá Koruna, který si připravil oblíbenou večerní prohlídku.

Nevšední atmosféru setmělého kláštera umocní předčítání z Benediktovy řehole, návštěva nově zrekonstruované opatské kaple se zachovanými unikátními nástěnnými malbami či libé tóny kostelních varhan ze 17. století. Zvídaví zájemci budou mít navíc možnost vystoupat přímo na kůr a prohlédnout si největší jihočeský kostel Nanebevzetí Panny Marie z netradičního pohledu.

Prohlídka začíná ve 21:00 hodin. Vstupné činí 150 Kč. Kontakt: tel. 380 743 126, e-mail: zlatakoruna@npu.cz.

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.