ÚvodAktualityNavštivte inspirující Designblok 2014. Blogeři vám navrhnou, jak zařídit trendy byt
Zážitky

Navštivte inspirující Designblok 2014. Blogeři vám navrhnou, jak zařídit trendy byt

  • 1. října 2014
Letošní ročník Designbloku přinese několik lahůdek navíc. Ve spolupráci s Meet Czech Design a SOFFA magazínem vznikne prostor, v němž blogeři vytvoří designový pokoj. Vybírat budou pouze z vybavení a dekorací, které na Designbloku uvidí.
Už pošestnácté obsadí Prahu jedinečná designérská přehlídka Designblok 2014, která se letos koná od 7. do 12. října. 

Hlavní část programu Designbloku se letos bude odehrávat v opuštěných pokojích Grand hotelu Evropa na Václavském náměstí, kde bude umístěno tzv. Superstudio. Právě holé zdi se staly inspirací pro zapojení blogerů zabývajících se designem, kteří tak dostanou možnost ukázat své nezávislé vidění současných trendů mimo prostředí internetu v reálném prostoru. Blogeři budou mít jeden den na to, aby si prošli expozice českých a zahraničních výrobců nábytku a doplňků, vybrali nejlepší kousky a promysleli, jak je navzájem zkombinují. V úterý 7. října pak prázdnému pokoji v prostorách Openstudia v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí dají zcela novou tvář.
 
O tom, nakolik mohou blogeři ovlivnit, jakým směrem se budou ubírat trendy, bude i moderovaný Design Bloggers Talk. Odehraje se ve středu 8. října ve 12 hodin v Superstudiu – v Grand Hotelu Evropa na Václavském náměstí v suterénním salónku restaurace Lokál.

Designblok se letos uskuteční ve dnech 7. až 12. října a završí tak pražskou část putovního festivalu Meet Czech Design, který spojuje jednotnou myšlenkou akce s designovou tématikou a přibližuje nápady českých designerů široké veřejnosti. Infopoint Meet Czech Designu najdou návštěvníci Designbloku v ZŠ Mikulandská.
 
Součástí pražské části festivalu s názvem „Pavučina designu“ je také Unique Fashion Week a Architecture Week. Milovníci designu mohou dále projít Designovou stezkou, protínající galerie, muzea, studia a další místa v Praze spojená s designem. Po registraci zdarma na webu www.meetczechdesign.cz je k dispozici Design pas, který přináší výhody a slevy na zastávkách Designové stezky a na akcích Meet Czech Design v dalších městech.

Další aktuality

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha

Hledá se strom pro pražské Vánoční trhy 2024!

Pražany pomůže v těchto dnech ochladit myšlenka na vánoční strom – organizátor největších Vánočních trhů v Česku, společnost Taiko, opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom, který ozdobí centrum Prahy v době letošního adventu. Tipy na nejkrásnější dominantu letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí mohou zájemci podávat až do 15. září 2024.
16. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Praha ožije po roce folklorem – centrum města čekají Pražské folklorní dny

Pražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od pátku 19. 7. do soboty 20. 7. 2024. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní více než 30 hudebních a tanečních souborů ze 14 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 600 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Zavítejte na Ovocný trh a nechte se unášet pestrobarevnými kroji tanečnic a tanečníků , lidovou hudbou a ukázkami tradic.
15. červenec 2024 18:55
Kultura, Praha

Víkend hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne netradiční gastronomické zážitky, speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s kudlankami a šváby.
15. červenec 2024 14:57
Příroda, Praha

Nejlepší koupání: aquaparky, koupaliště a přírodní koupání v Praze a blízkém okolí

Každý si skvělé koupání představuje trochu jinak – v našich tipech proto najdete přírodní i umělá koupaliště s tobogany i biotopy, které se nacházejí na území hlavního města Praha. Příjemné koupání nabízí i blízké okolí Prahy, které nabízí jezera i lokality, kde se v minulosti těžil písek a štěrk. Právě pískovny patří k těm nejoblíbenějším letním koupacím místům. Inspirujte se tedy našimi tipy a objevte báječná místa, kde se můžete v Praze a jejím okolí během letních dnů vykoupat.
15. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Zážitkový motoráček do Koněpruských jeskyní, Festival Zlobení. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
15. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Pítka, přívozy, parky a zmrzlina: tipy jak přežít letní rozpálenou Prahu

Kdo uteče, vyhraje – a kdo zkrátka musí trávit žhavé léto Praze, ten zkouší přežít jak se dá. Schovat se před rozpáleným sluncem můžete třeba pod korunami stromů, v pasážích a podchodech, u vody anebo v metru. Ano, čtete správně, v metru: cestování pod zemí je rozhodně příjemnější než v rozpálených tramvajích nebo autobusech.
12. červenec 2024 16:00
Památky, Praha