Úvod > Aktuality > Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne Francie
Památky

Navštivte Francouzské velvyslanectví v rámci Týdne Francie

  • Vydáno21. června 2018
Buquoyský palác se otevře veřejnosti v pátek 22. června 2018 od 11:00 do 21:00. Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. U vstupu bude k dispozici malý průvodce.

Buquoyský palác, vybudovaný v letech 1736 až 1738 v samém srdci Malé Strany, se řadí ke skvostům pražské barokní architektury. Roku 1919 se stal sídlem Francouzského velvyslanectví, a tak je od dob první republiky také středem česko-francouzských vztahů. Byl často svědkem evropských dějin.

Návštěvníci bude moci na vlastní oči poznat výjimečné bohatství tohoto jedinečného místa, od hlavního schodiště, které zdobí busta filozofa Reného Descartese, přes hudební salón, kde hrál několikrát Mozart na soukromých koncertech, až po jídelnu, kde se během snídaně 9. prosince 1988 odehrálo slavné setkání Françoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími disidenty.

V rámci tohoto dne bude palác otevřen k samostatné prohlídce s doprovodným textem. Francouzský trh, který se bude konat v zahradě paláce od 11.00 do 21.00, nabídne hudební produkci, zábavu pro děti a několik stánků (barbecue, kuskus, ústřice, sýry, palačinky, zmrzlinu, jemné pečivo...). Akce je spojena s oslavou příchodu léta v zahradách paláce.