Úvod > Aktuality > Navštivte finalisty soutěže DestinaCZe a nominujte své favority pro ročník 2019
Navštivte finalisty soutěže DestinaCZe a nominujte své favority pro ročník 2019
">
Životní styl

Navštivte finalisty soutěže DestinaCZe a nominujte své favority pro ročník 2019

  • Vydáno18. září 2018
Léto ještě nekončí. Využijte poslední slunečné dny a vyrazte s dětmi nebo přáteli po Česku. Agentura CzechTourism vám představuje 4 vítěze kategorie Kudy z nudy v soutěži DestinaCZe, které jednoznačně stojí za návštěvu.
Po úspěšných ročnících soutěže DestinaCZe vyhlašuje agentura CzechTourism další pokračování. Své tipy na atraktivní zážitky a lokality můžete do soutěže DestinaCZe 2019 přihlásit pomocí formuláře nejpozději do 23:59, 15. října 2018. Odborná porota následně vybere celkem 9 finalistů, ze kterých veřejnost zvolí v květnu 2019 absolutního vítěze.

 

Objevujte vítěze kategorie Kudy z nudy 2014-2018

Projekt DestinaCZe je skvělou příležitostí ke zviditelnění netradičních míst, která mohou návštěvníci prozkoumat. Soutěží se ve třech kategoriích. První z nich je určena turistickým subjektům, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi – kategorie Kudy z nudy.
 

Hry, hlavolamy, zvířata a bludiště

Téměř reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky objevíte nedaleko Orlické přehrady. Zeměrájjižních Čechách je přírodní zážitkový park, který dětem i dospělým nabízí spousty her, hlavolamů, dobrodružných úkolů a interaktivních programů ve vesničce jako vystřižené ze středověku. Kromě toho na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso – vedená lesem, loukou i potokem, přes šišky i jehličí a s množstvím zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody.
 

Objevovat kouzlo Šumavy a zdolat pomyslnou osmitisícovku

Projekt Šumavský Everest vznikl na podporu pěší turistiky. Vašim cílem je zdolání nadmořské výšky 8848 m, která je součtem nadmořských výšek 8 různých šumavských vrcholů. Stačí si jen v infocentru v Horní Plané nebo u smluvních partnerů zakoupit „Vrcholový pas“, který je označen pořadovým číslem a do něhož vyplníte osobní údaje. Vrcholy jsou zaměřené GPS a jsou na nich umístěny malé ptačí budky, kde naleznete identifikační razítko.
 

Květinový zázrak z Hanáckých Athén

Atmosféru Květné zahrady neboli Libosadu si dnes užijete stejně tak jako hosté biskupa Karla z Lichtenschteinu-Castelcorna před více než třemi staletími. Díky nedávné obnově získala  zahrada novou – barokní podobu a pro návštěvníky otevřela dříve nepřístupné prostory Králičího kopce, Ptáčnice, Pstružích rybníků, Holandské a Pomerančové zahrady a pěstebního skleníku. Využijte návštěvy během babího léta a načerpejte také inspiraci pro výzdobu vašich domovů. Během workshopů a komentovaných prohlídek se dozvíte se nejen základy o aranžování, ale budete mít možnost si popovídat se zkušenými floristy, díky čemuž třeba zjistíte, jak správně pečovat o řezané květiny, aby vám vydržely doma krásné co možná nejdéle.
 

Různé tváře vody

Přehrada na řece Želivce – Vodní nádrž Švihov, která slouží jako zdroj pitné vody pro téměř celé střední Čechy včetně Prahy je rájem pro rodiny s dětmi. U hráze vůbec největší vodárenské nádrže v Česku a ve střední Evropě se nedávno otevřelo návštěvnické středisko Vodní dům s interaktivní expozicí. Kolem budovy částečně zapuštěné do terénu vás provede naučná stezka; najdete tu například expoziční nádrž, mokřad či skalku z hadce, typické místní horniny. Uvnitř zjistíte, že voda je biotopem nepřeberného množství živočichů a zároveň vzácnou a nezbytnou surovinou. Vodní dům vás hned od počátku vtáhne do vodního živlu a vodu uvidíte a ucítíte všude kolem sebe – poteče vám pod nohama, bude stékat po stěnách a uslyšíte její kapání, zurčení a proudění. Kromě neobvyklých zážitků a prozkoumávání fyzikálních vlastností vody tu na vás čekají i interaktivní hrátky.

Šumavský Everest

Šumavský Everest

Zdolejte nejvyšší horu světa Mount Everest (8848 m n.m.) návštěvou osmi Šumavských vrcholů. Poznáte krásy pěší turistiky v okolí Horní Plané na Lipně a na Šumavě. V hornoplánském infocentru (KIC) obdržíte vrcholový pas se seznamem povinně zdolávaných vrcholů, jejichž součet je výškou 8848 m. n. m.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Tématem moderně pojaté expozice jsou různé tváře vody – nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou.