Úvod > Aktuality > Návštěvu zámku v Novém Městě nad Metují si můžete zpříjemnit četbou či hrou na piáno
Návštevu zámku v Novém Meste nad Metují si mužete zpríjemnit cetbou ci hrou na piáno
"> Návštevu zámku v Novém Meste nad Metují si mužete zpríjemnit cetbou ci hrou na piáno "> Na nádvorí zámku byla také nainstalována volne dostupná miniknihovna "> K dokonalé pohode potom mužete využít možnost pikniku
Památky

Návštěvu zámku v Novém Městě nad Metují si můžete zpříjemnit četbou či hrou na piáno

  • Vydáno23. května 2014
Zámek v Novém Městě nad Metují nabízí atraktivní využití volného času – nejen, že vás zde čeká zajímavá prohlídka interiérů, ale můžete si zahrát také na piáno, které je volně k dispozici na zámeckém nádvoří. Na stejném místě byla zároveň nainstalována volně dostupná miniknihovna s kvalitním výběrem titulů.

Nové Město nad Metují – zámekRádi byste si zahráli na piano a nemáte kde? Přijeďte si zahrát na zámek v Novém Městě nad Metují! Od dubna do října můžete využít volně přístupné piano na zámeckém nádvoří. Můžete se třeba podle not naučit hrát Louisinu polku, kterou v Novém Městě nad Metují napsal slavný skladatel Bedřich Smetana. Anebo si zahrát jen Ovčáci, čtveráci… Na piano je možno hrát dle libosti a umu v rámci otevírací doby zámku.

Na nádvoří zámku byla také nainstalována volně dostupná miniknihovna s kvalitním výběrem titulů. Knihomolové si tak zcela jistě přijdou na své – mohou si zde vypůjčit libovolnou knihu, která se tu zrovna nachází a která jim padne do oka. Chvíle na zámku si tak všichni milovníci literatury mohou zpříjemnit čtením na lavičce na nádvoří či v zámecké zahradě. Ta je otevřena v květnu, červnu a září mimo pondělí 9-16 hodin, v červenci a srpnu potom denně od 9 do 17 hodin.

Nové Město nad MetujíPůjčování knih funguje na základě dobré vůle a důvěry. Nikam se nezapisujete, nikde se neregistrujete. Zkrátka, abyste si knihu v této knihovně půjčili, nemusíte vlastně nic udělat. Knihovnička je k dispozici od května do října v rámci otevírací doby zámku.

K dokonalé pohodě potom můžete využít jedinečnou možnost strávit romantické chvilky na zámku v krásném prostředí zámecké zahrady, s piknikovým košem plným čerstvých dobrot, který je třeba objednat minimálně jeden den předem.

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.