Úvod > Aktuality > V Pálavské galerii vín ochutnáte novou kolekci
V Pálavské galerii vín ochutnáte novou kolekci
"> ">
Gurmánská turistika

V Pálavské galerii vín ochutnáte novou kolekci

  • Vydáno30. května 2016
Pestrou přehlídku vinařství, ročníků i odrůd z pálavských svahů, to vše nabízí Pálavská galerie vín v Pavlově. Už ve středu 1. 6. ve 14 hodin tady sommeliéři představí novou kolekci šedesáti vín pro letošní sezónu. Ty vybrala odborná porota z celkem 200 přihlášených vzorků. Všechna vína pochází výhradně z jedné z 57 viničních tratí pálavské oblasti. Galerie je součástí komplexu U Venuše, který v dubnu získal ocenění Stavba roku 2015 Jihomoravského kraje.
VínoV nové kolekci Pálavská galerie vín v Pavlově je zastoupeno celkem 25 vinařství. Do letošní kolekce vín se dostala naprosto úžasná vína. Většinu tvoří vína z výjimečného ročníku 2015, které skvěle doplňují starší ročníky. Je to pestrá reprezentace Pálavy – skvělých vinařů, ročníků i odrůd. Všechny vzorky vybrala nezávislá porota odborníků.
 
Pálavská galerie vín se nachází na památkově chráněné ulici Česká – přímo pod zříceninou hradu Děvičky, která je vyhledávaným centrem vinařské turistiky. Galerie je součástí nového komplexu U Venuše, který tady nahradil původně chátrající budovu. Stavba zahrnuje deset ubytovacích apartmánů a pět zrekonstruovaných sklepů většinou z 18. století. Architektonicky netradičně řešené prostory jsou určeny k soukromým účelům i rozmanitým formám podnikání.

Galerie bude v hlavní sezóně otevřena po celý týden. Budete si zde moci vybrat z několika cenových typů volných degustací. Na místě vám s výběrem vína ochotně poradí zdejší sommeliér. První návštěvníci mohou ochutnat novou kolekci vín již ve středu 1. 6. od 14 hodin.
Pálavská galerie vín

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie nabídne celoroční výstavu 60 nezávisle vybraných vín – vypěstovaných výhradně na některé z 57 viničních tratí na svazích Pálavy. To vše pod jednou střechou – v novém komplexu apartmánů a sklepů U Venuše.

Vinařská obec Pavlov

Vinařská obec Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Zřícenina gotického hradu Dívčí hrady (Děvičky) – dominanta Pálavských vrchů

Zřícenina gotického hradu Dívčí hrady (Děvičky) – dominanta Pálavských vrchů

Hrad Děvičky, jehož zřícenina se tyčí na výrazném kopci v rámci CHKO Pálava, tvoří výraznou dominantu krajiny. Je tudíž logické, že i výhled z hradu na okolní krajinu je čarokrásný. Pouze je třeba upozornit, že návštěva této památky je vykoupena poněkud náročnějším výstupem.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika