Úvod > Aktuality > V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec
Zážitky

V Zoo Praha si můžete vyrobit adventní věnec

  • Vydáno25. listopadu 2019
Vánoce se blíží a s nimi i období adventu s tradiční dekorací bytu, adventním věncem. Uvažujete o tom, že si letos ten svůj adventní věnec vyrobíte vlastnoručně? Je to snadné… stačí se v sobotu 30. listopadu 2019 vydat do pražské zoo a navštívit Adventní dílny!
Koledy, vůně chvojí a přátelská atmosféra vás opět budou čekat ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. K dispozici na adventním tvoření bude jako vždy množství dekorací, díky kterým vytvoříte vánoční kreaci přesně podle vašeho gusta. Samozřejmostí pro méně zkušené účastníky je pomoc od přítomných pracovníků zoo.

Na výrobu věnce mají návštěvníci 60 minut. Práce jednotlivých skupin začíná vždy v celou – v 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00. Poplatek 150 Kč zahrnuje materiál na výrobu věnce, svíčky a ozdoby (nezahrnuje vstupné do zoo). O Adventní dílny je velký zájem, proto je nutné se předem objednat do pátečního poledne na e-mailové adrese kontakt@zoopraha.cz.

zoo prahaPo všechny listopadové soboty můžete přijít také na program Ohřejte se v Zoo. V sobotu 30. listopadu bude probíhat v Pavilonu šelem a plazů v těchto časech: 10:00 až 15:00. Edukační a herní stanoviště – ukázky enrichmentu pro šelmy, vzorky přírodnin, výtvarné aktivity s tematikou šelem a plazů, znalostní soutěž o drobné ceny. Ve 14:00 probíhá komentované krmení kočkovitých šelem a ve 14:15 setkání u plazů s vrchní chovatelkou plazů Natašou Velenskou.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

20 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

7 věcí, které nevíte o… cyklu symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast

Žádná česká hudba tak dokonale nevystihuje krásu české krajiny jako Má vlast, cyklus šesti symfonických básní hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Poprvé byla uvedena 5. listopadu 1882 na Žofíně a premiéry se tehdy zúčastnil i její autor. Teď si Mou vlast můžete vychutnat i na portálu Kudy z nudy se všemi zajímavostmi, pikanteriemi a překvapivými detaily z hudebního zákulisí.
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (02.12. – 03.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze, Mikulášské jízdy v Prahou a okolím, Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, Advent – design – Gask. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Cesty za uměním: Josef Lada, Ladovská zima a obrázky zimy a pohádek našeho dětství

Stejně jako perníčky, voňavé chvojí, světýlka, andělé, čerti a Mikuláš patří k adventu také obrázky Josefa Lady. Najdete na nich všechno, co mají mít pravé české Vánoce: padající sníh, rozsvícené lucerny, děti na saních a místa, která si malíř zamiloval. Pojďte se projít Ladovskou zimou s portálem Kudy z nudy!
Praha | Životní styl

15 tipů na zimní procházky po pražských parcích

Stromovka, Grébovka, Letná nebo Ladronka – to jsou parky, které nikdy nezklamou. Praha však nabízí daleko víc míst, kde se projít v příjemném prostředí parku či lesoparku. Dokonce si drží 1. místo mezi evropskými metropolemi z hlediska poměru zelených ploch oproti celkové rozloze města (tzv. HUGSI index), který v Praze tvoří 57 %. Udělejte si vycházku v některém z nich! Pražské parky lákají k relaxačním procházkám i sportovnímu vyžití.
Praha | Příroda

Výstava Vánoce v Betlémské kapli ukáže krásu skleněných betlémů a ozdob

V podzemních prostorách Betlémské kaple se opět otevře již tradiční vánoční výstava, která potrvá od 25. listopadu 2023 až do 3. 1. 2024. Tématem letošní výstavy jsou skleněné betlémy. Výstava probíhá denně, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Kultura

Rostlinné symboly Vánoc a adventu – z domova i z tropických krajin

V neděli 3. prosince zapálíme první svíci na adventním věnci a zahájíme tím krásný předvánoční čas. K adventu i Vánocům patří už tradičně řada symbolů z rostlinné říše. Kromě vánočního stromečku naše domovy zdobí větvičky barborek, jmelí a za oknem rozkvétá brambořík. K vánoční výzdobě patří i řada tropických rostlin, například vánoční hvězda neboli pryšec překrásný, obrovské květy hvězdníku nebo vánoční kaktus. S mnoha těmito rostlinami se můžete setkat i při návštěvě trojské botanické zahrady. Víte, proč některé rostliny symbolizují právě čas adventu a Vánoc? Odkud zejména ty tropické pocházejí? A na co si při jejich pěstování dát pozor? Kromě seznámení s krásnými rostlinami nabízí Botanická zahrada Praha v letošním roce i originální vánoční dárky.
Praha | Příroda