Úvod > Aktuality > Nastupte do hudebního vagonu pražského metra!
Nastupte do hudebního vagonu pražského metra!
">
Kultura

Nastupte do hudebního vagonu pražského metra!

  • Vydáno4. června 2016
Připravte se na největší hudební víkend v Praze a zažijte koncerty v pražském metru s festivaly Metronome a United Islands of Prague. Během tří červnových víkendů se totiž vybraný vagon pražského metra změní v hudební scénu a přinese nejen ochutnávky programu již zmíněných dvou festivalů, ale také performance všech, kteří si v metru chtějí zahrát. První zážitek vás čeká již v neděli 5. 6. v 19 hodin, kdy se prostřední vagon linky A změní v koncertní síň a kosmickou loď zároveň.
MetroZajímavá akce vyvrcholí největším hudebním víkendem v Praze 25. a 26. 6., kdy se oba festivaly uskuteční. Ještě než vyrazíte za hudbou na Metronome festival a United Islands of Prague, chtějí organizátoři část hudebního programu obou festivalů dostat k vám a zároveň dát možnost všem si v metru zahrát. Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Magistrátem hlavního města Prahy tak připravují koncerty přímo ve vybraném vagonu metra.

neděli 5. 6. v 19 hodin se změní prostřední vagon metra linky A v koncertní síň a kosmickou loď zároveň. Pražský filmový orchestr zde totiž předznamená, jak velkolepý bude jejich zahajovací koncert festivalu Metronome. Melodie kultovních sci-fi snímků Star Wars, Vesmírná Odysea či Star Track promění metro v intergalaktickou raketu, která bude cestovat ve vesmírném prostoru mezi zastávkami na lince metra A. Staňte se posádkou rakety Metronome a cestujte 5. 6. v 19 hodin s festivalem a Dopravním podnikem!
 

Zahrajte si v metru a poté na United Islands of Prague

HudbaDruhý a třetí víkend v červnu nabídne hudební vagon příležitost pro každého. V sobotu a neděli vždy mezi 19 a 22 hodin budou moci hudebníci zahrát v prostředním vagonu linky A všem cestujícím a zpestřit jim tak cestu metrem.

Když se během svého hraní v metru natočí a své video s hashtagem #metrosounds nasdílí na sociální sítě, mohou být vybráni do příštího ročníku festivalu United Islands of Prague.