Úvod > Aktuality > Nastupovat! Kavárna Potmě přijíždí do Olomouce, kde končí své letošní turné!
Nastupovat! Kavárna Potme prijíždí do Olomouce
"> Nastupovat! Kavárna Potme prijíždí do Olomouce "> Na palube autobusu na Horním námestí v Olomouci uvidíte svet novýma ocima
Gurmánská turistika

Nastupovat! Kavárna Potmě přijíždí do Olomouce, kde končí své letošní turné!

  • Vydáno20. září 2013
V letošním roce máte poslední příležitost ochutnat svět tmy v netradiční Kavárně Potmě na čtyřech kolech, a to od 26. do 28. 9. na Horním náměstí v Olomouci v rámci festivalu Vzáří. V autobuse s neobvyklou kavárnou, ve které vás obslouží tým nevidomých kavárníků, můžete ochutnat šálek vyhlášené černočerné kávy celý den od 10 do 20 hodin. Na své další turné pak vyjede Kavárna Potmě zase až v příštím roce.
Kavárna PotměNa palubě autobusu na Horním náměstí v Olomouci uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte.

Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace. Každý, kdo netradiční kavárnu navštíví, přispěje Světlušce 170 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnese hrníček.

Kavárnu Potmě na kolech zahájila své druhé turné začátkem května v Praze. Prvními pasažéry na palubě zatemněného autobusu bylo šest přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Saša Rašilov, Ondřej Brzobohatý, Jiří Macháček, Ivana Chýlková a Bára Hrzánová.
Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Turistická karta, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst (památky, muzea, zoo a další místa) a dále vám umožňuje čerpat atraktivní slevy min. na 80 místech. S kartou poznáte všechny krásy Olomouckého kraje.

Orloj a expozice betlémů v Kryštofově Údolí

Orloj a expozice betlémů v Kryštofově Údolí

V obci Kryštofovo Údolí nedaleko Liberce najdeme, po Praze a Olomouci, třetí orloj v České republice. Hojně navštěvované je také místní muzeum betlémů. Dominantou údolí je také 30 m vysoký železniční viadukt z roku 1903.