Úvod > Aktuality > Národní zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v Karlových Varech

Národní zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v Karlových Varech

Vydáno 16. května 2019 Kultura
V pátek 17. května 2019 se v Muzeu Karlovy Vary od 16:00 hodin uskuteční národní zahájení jubilejního XV. ročníku Festivalu muzejních nocí 2019. Poté bude následovat Karlovarská muzejní noc, které se zúčastní Muzeum Karlovy Vary, Galerie umění Karlovy Vary, Galerie Supermarket wc, Návštěvnické centrum Becherovka, Císařské lázně Karlovy Vary a Městská galerie Karlovy Vary.
Karlovy VaryMuzeum Karlovy Vary letos zahájí jubilejní 15. Festival muzejních nocí 2019. Pro veřejnost bude od 18:00 do 24:00 hodin připravena netradiční komentovaná prohlídka nové stálé expozice, kde se setkáte s osobnostmi, které se s vámi podělí o zajímavosti z historie Karlových Varů i z karlovarského regionu. Těšit se můžete například na středověkého lovce, dámu z kolonády, architekta zlaté éry Karlových Varů a přijde snad i Jakub Maria Alfred Daublebsky ze Sternecku.

Muzeum Karlovy VaryV rámci Muzejní výzvy budou připraveny speciální úkoly pro děti i dospělé, ti nejúspěšnější si odnesou originální odměny. Komu se podaří nalézt všechny vystavené exponáty důmyslně schované v koláži? Během Muzejní noci bude možné zhlédnout aktuální výstavu "Poohří za časů lovců a sběračů" a uskuteční se také projekce filmu Jak se dělá muzeum. Vše doplní od 19:30 do 21:00 hodin hudební improvizace pana Jindřicha Tolara a spol.

Galerie umění Karlovy Vary připravila od 19:00 do 20:30 hodin výtvarné dílny pro děti na výrobu svítidel (luceren) s Pavlou Vargovou a barevných odznaků s Lenkou Tóthovou. Následovat bude od 21:00 hodin speciální noční komentovaná prohlídka s Janem Samcem, ředitelem galerie. Závěrem večera proběhne od 22:30 hodin hudební setkání s Ladislavem Gerendášem, jeho písněmi i nevšedním humorem. Při Muzejní noci bude možné zhlédnout aktuální výstavu "Otakar Slavík: Ohlédnutí", stálou expozici "100 let / 100 děl / 100 umělců / 100 osudů", světelné objekty karlovarských výtvarníků a uskuteční se také výtvarná videoprojekce s hudebním podkresem PiKap Quartetu.
 

Becherovka, Císařské lázně a Městská galerie

BecherovkaNenechte si ujít nové interaktivní expozice Návštěvnického centra Becherovka. Prohlídky budou probíhat v každou celou hodinu, vždy za účasti max. 35 osob. Vstupenky je možné si vyzvednout na pokladně muzea. Akce bude zakončena řízenou degustací s překvapením.

V rámci Muzejní noci bude zpřístupněn interiér budovy Císařských lázní netradičně v nočních hodinách. Od 19:30 hodin se v Zanderově sále uskuteční koncert Karlovarského symfonického orchestru, který zahraje Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho.

Supermarket wcViděli jste již výstavu potmě? Tvořili, vyráběli nebo hledali jste něco bez použití světla či zraku? V rámci světa nevidomých na vás v Galerii Supermarket wc čekají výstava, zajímavé dílny, ale také kouzla.

Prostory Městské galerie budou zpřístupněny pro návštěvníky zdarma již od 10:00 hodin.
Galerie SUPERMARKET wc Karlovy Vary

Galerie SUPERMARKET wc Karlovy Vary

Galerie SUPERMARKETwc Karlovy Vary je netradiční výstavní prostor vybudouvaný z bývalých veřejných wc. Je to místo setkávání mezioborových profesionálů i široké veřejnosti. Galerie získala nominaci Akademie designu ČR na cenu Czech Grand Design na Obchod roku 2009 za galerii a prezentaci designu.

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie od roku 1953 uchovává, zhodnocuje a přibližuje české umění 20. století ve stálých expozicích, krátkodobých výstavách, publikační činnosti a kulturně vzdělávacích programech. Stálá expozice prezentuje bohaté sbírky českého umění 20. století a představuje díla klasiků českého moderního umění.

Městská galerie Karlovy Vary

Městská galerie Karlovy Vary

Městská galerie Karlovy Vary se zaměřuje na prodej uměleckých děl českých autorů. V průběhu roku pořádá 4 až 5 autorských či kolektivních čtrnáctidenních výstav.

Krajské muzeum Karlovarského kraje - Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Krajské muzeum Karlovarského kraje - Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Ve zcela nové podobě se představuje od dubna 2017, kdy muzeum oslavilo 150 let své existence. Součástí nové expozice je i příroda, kde návštěvníci spatří čtyři biotopy. Krušné hory, Doupovské hory, Sokolovskou pánev, Slavkovský les, ale i řeku Ohři.

Jan Becher Muzeum - ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Jan Becher Muzeum - ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Máte rádi Becherovku? Pak přijďte přivonět k historii a poodhalit tajemství tohoto bylinného alkoholického likéru do muzea. Dozvíte se tu mnoho o výrobě i skladování známého nápoje, mlsné návštěvníky potěší degustace v muzejním baru.

Další aktuality

1.12.
2019
Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Západočeské lázně | Kultura
9.9.
2019
Karlovy Vary zvou na festival světel

Karlovy Vary zvou na festival světel

Západočeské lázně | Kultura