Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum vstupuje do páté sezóny po znovuotevření
Národní technické muzeum Praha
"> Národní technické muzeum Praha "> Motocykly Ogar "> Fontána znovuzrozená
Kultura

Národní technické muzeum vstupuje do páté sezóny po znovuotevření

  • Vydáno17. ledna 2015
Národní technické muzeum letos vstoupilo do své páté sezóny po znovuotevření. Muzeum bylo v roce 1908 založeno především z iniciativy profesorů dnešního ČVUT a první expozice otevřelo dva roky na to ve Schwarzenberském paláci na Pražském hradě. Nová budova na Letné dostavěná během druhé světové války muzeu plně nesloužila až do počátku 90. let a teprve v roce 2013 byla budova NTM po 75 letech plně dokončena a zařízena včetně 14 stálých expozic.
Národní technické muzeum PrahaOd znovuotevření se Národní technické muzeum těšilo a těší nebývalému zájmu návštěvníků a zájem neupadá, v roce 2014 muzeum připravilo 19 krátkodobých výstavních projektů, za nejúspěšnější můžeme považovat výstavu „Hudba ve spirále“, výstavu „Naše moře. Rakousko-uherské válečné námořnictvo“ nebo výstavu vozů Maserati.

Aktuálně si mohou návštěvníci prohlédnout kromě 14 stálých expozic výstavy „No pain no game – nejbolestivější výstava na světě“, „Velká obrazová digitální revoluce Canon“, „Přemysl Koblic. Legendární postava české amatérské fotografie“, „Nuselský most. Historie, stavba, architektura“ a „Nejkrásnější kniha roku 2013“.

Nosnou výstavou a tématem pro rok 2015 bude výstava s názvem „Parní stroje“ a výstava „150 let paroplavby“. Termínově nejbližší výstavou bude již tradiční výstava nominací „Czech Grand Design: Nominace 2014“.

Pokračovat budou i speciální snížené vstupy. Vstupy se týkají mimořádných výročí spojených s historií Národního technického muzea a České republiky. Všichni návštěvníci budou mít možnost navštívit muzeum v těchto dnech za vstupné 50,- Kč.

Seznam výročí – vstupné za 50 Kč pro všechny návštěvníky
  • 15. 2. 2015 – Výročí znovuotevření Národního technického muzea
  • 28. 3. 2015 – Den učitelů
  • 17. 5. 2015 – k Mezinárodnímu dni muzeí a galerií připadajícímu na 18. 5. 2015
  • 5. 7. 2015  – Výročí založení Národního technického muzea
  • 28. 9. 2015 – Výročí prvního otevření expozic Národního technického muzea ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech
  • 28. 10. 2015 – Vznik Československé republiky
  • 18. 12. 2015 – Výročí úmrtí Václava Havla      
Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra je první dětská chemická laboratoř v Česku, která se nachází v Národním technickém v Praze. Žákům základních škol od 6 do 12 let zábavnou formou představuje chemii a dává jim možnost vyzkoušet si ji prostřednictvím hravých pokusů.

Národní technické muzeum za 80 Kč – Výročí úmrtí Václava Havla

18.12.
Národní technické muzeum za 80 Kč – Výročí úmrtí Václava Havla

V roce 2022 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 8 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč. Výročí úmrtí Václava Havla (18. 12. 2011).

Národní technické muzeum za 80 Kč – Den vzniku republiky

28.10.
Národní technické muzeum za 80 Kč – Den vzniku republiky

V roce 2022 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů osm termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.