!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum se opět otevírá s výrazně zlevněným vstupným!
Národní technické muzeum se opět otevírá s výrazně zlevněným vstupným!
"> "> "> "> ">
Kultura

Národní technické muzeum se opět otevírá s výrazně zlevněným vstupným!

Vydáno 2. prosince 2020
Národní technické muzeum ve čtvrtek 3. prosince 2020 znovu otevře za stanovených podmínek vlády ČR 25 % své kapacity. Návštěvníci se tak mohou těšit na pět stálých expozic včetně „Dopravní haly“. Zpřístupněna bude také velmi žádaná výstava „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáme“. Současně bude výrazně snížena cena vstupného.
NTMOd čtvrtka 3. prosinec 2020 bude otevřeno 25 % kapacity Národního technického muzea v hlavní budově na Letné. Muzeum zve návštěvníky do expozic „Doprava“, „Fotografický ateliér“, „Interkamera“, „Chemie kolem nás“, „Měření času“ a výstavy „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáme“. Vstupné do muzea je výrazně sníženo, a to na 150 Kč pro dospělé, 80 Kč pro seniory a děti, rodinné vstupné stojí 300 Kč. Studovna Knihovny NTM a badatelna Archivu NTM zůstávají i nadále uzavřeny. Muzeum věří, že při zvýšených hygienických opatřeních a velikosti expozic je návštěva bezpečná a přinese návštěvníkům potěšení a radost z kulturního zážitku.

Adolf LoosOd pátku 11. prosince 2020 se mohou návštěvníci NTM těšit na novou výstavu „Adolf Loos světoobčan“, kterou ve spolupráci s NTM připravilo Muzeum hlavního města Prahy. Výstava je pořádána při příležitosti 150. výročí narození Adolfa Loose a připomíná osobnost, tvorbu a základní ideje tvorby tohoto významného architekta, jehož odkaz je stále aktuální a inspirující. Loosova tvorba a její principy budou na výstavě představeny formou trojrozměrných modelů, fotografií a audiovizuálních prvků. Jedním z hlavních cílů výstavy je jejím prostřednictvím přispět k obnovenému vnímání kvality Loosových děl odbornou i širokou veřejností. K výstavě připravuje Národní technické muzeum zajímavý doprovodný program, který bude dostupný v živém přenosu. 
Výstava Adolf Loos světoobčan v Národním technickém muzeu

11.12.
1.8.
Výstava Adolf Loos světoobčan v Národním technickém muzeu

Výstava pořádaná u příležitosti 150. výročí narození Adolfa Loose má připomenout osobnost, tvorbu a základní ideje tvorby významného architekta, jehož odkaz je stále aktuální a inspirující.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte - výstava v Národní technickém muzeu

20.11.
31.7.
Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte - výstava v Národní technickém muzeu

Výstava Národního technického muzea „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ připomíná 90 let činnosti našeho nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku.