!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum je možné navštívit alespoň na dálku
Národní technické muzeum je možné navštívit alespoň na dálku
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Národní technické muzeum je možné navštívit alespoň na dálku

Vydáno 19. listopadu 2020
Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno, ale je možné ho navštívit z pohodlí domova na dálku. Díky nové moderní virtuální prohlídce si mohou zájemci prohlédnout Dopravní halu NTM s cennými skvosty české dopravní historie a expozici Hornictví s unikátní maketou Rudného a uhelného dolu. Všemi expozicemi muzea vás provede ve filmu „Dům zasvěcený snům“ šumný David Vávra, a úspěšnou výstavou „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ vám díky mobilní aplikaci bude průvodcem její autor Arnošt Nezmeškal.
NTMV současné složité situaci, kdy není možné navštívit Národní technické muzeum, je snahou vedení muzea to, aby si zájemci mohli poklady naší technické historie prohlédnout alespoň na dálku. Pozvání platí především do Dopravní haly muzea a Rudného a uhelného dolu, které se otevírá k návštěvě díky nové virtuální prohlídce. Ikdyž není jasné, kdy budou moci kulturní instituce opět otevřít své brány návštěvníkům, NTM pro návštěvníky připravuje nové výstavy, na které se můžete těšit.

NTMNová virtuální prohlídka umožní příjemným způsobem na dálku navštívit nejznámější expozici Dopravy a expozici Hornictví s Rudným a uhelným dolem. Mimořádný prostor Dopravní haly je možné si prohlédnout od přízemí po strop, tedy od automobilů a lokomotiv a hasičských stříkaček přes motocykly a sbírku lodní dopravy až po ojedinělou sbírku historických kol a letadla. Prohlídka zachycuje atmosféru Dopravní haly jako celku, ale přináší také podrobný pohled na mnoho vybraných exponátů, ke kterým jsou v prohlídce dostupné informace. Expozice Rudný a uhelný důl s délkou 400 metrů umožňuje zažít reálné prostředí dolů a její návštěva je nevšedním zážitkem. Virtuální prohlídku expozic vytvořilo Národní technické muzeum v souvislosti s uzavřením muzea v době koronavirové epidemie, ale je také ochutnávkou, díky které se s muzeem budou moci seznámit české i zahraniční zájemci před jeho návštěvou.

Rudný důlNa internetových stránkách NTM je zpřístupněn film Davida Vávry a Radovana Lipuse Dům zasvěcený snům z roku 2015, který zábavným a originálním, šumným způsobem provede diváky všemi expozicemi zrekonstruovaného muzea i jeho poutavou historií a končí slovy: „Tímto filmem, chtěli jsme vám říci, že Národní technické muzeum je skutečnou pokladnicí vzácných a jedinečných exponátů, byť jsou mnohé oděny jen v zdánlivě prozaickém účelně průmyslovém šatu, jejich hodnota vyrovná se diamantům, platině či zlatu.

ntm výstava jawaÚspěšnou výstavu „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ doplňuje mobilní aplikace, kterou si v době uzavření muzea je možné otevřít doma na mobilu nebo tabletu. S autorem výstavy a odborníkem na motocyklovou historii Arnoštem Nezmeškalem je možné na dálku projít výstavu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům.
Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte - výstava v Národní technickém muzeu

20.11.
31.7.
Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte - výstava v Národní technickém muzeu

Výstava Národního technického muzea „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ připomíná 90 let činnosti našeho nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku.