Úvod > Aktuality > Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů
Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů

  • Vydáno27. července 2021
Národní myslivecké slavnosti jsou již tradiční akcí, jež se koná v areálu lovecké zámku Ohrada vždy na konci července. Program slavností je koncipován tak, aby byl atraktivní nejen pro myslivce, ale i pro nejširší kulturní veřejnost včetně rodin s dětmi. Vrcholem programu je divácky atraktivní Mistrovství České republiky ve vábení jelenů. Návštěvníkům se 31. července 2021 představí myslivečtí trubači, sokolníci či kynologové.
myslivecké slavnostiNárodní myslivecké slavnosti jsou vyhledávanou akcí všech milovníků myslivosti. Slavnosti se tradičně uskuteční na loveckém zámku OhradaHluboké nad Vltavou. Sobota 31. 7. bude patřit mysliveckým tradicím, neděle 1. 8. 2021 pak dětem. V obou dnech bude veřejnost moci zhlédnout ukázky sokolnictví a lovecké kynologie. Program slavností doplní divácky atraktivní Mistrovství republiky ve vábení jelenů. Vyhlášeny budou výsledky soutěže Honitba roku a předána budou nejvyšší myslivecká vyznamenání.

myslivecké slavnostiV sobotu vystoupí hudební skupina Markazíni, Folklorní sdružení Míkovice s cimbálovou muzikou Mladí burčáci, kapela Hráz a Malá jihočeská kapela. Pro děti budou připraveny myslivecké hry, v neděli pak naučná stezka. Zajímavá bude jistě také možnost exkurze do Staré obory, ukázky koňských potahů, prezentace Národního hřebčince Písek. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Na nádvoří i před zámkem se budou podávat zvěřinové speciality a čepovat myslivecká piva.

A konečně, neměli byste si nechat ujít soutěže o nejhezčí myslivecký klobouk, soutěž v házení flinty do žita ani tradiční myslivecký průvod, který vyráží v sobotu v půl dvanácté.
 

Zámek Ohrada a zoologická zahrada

SokolníkZámek Ohrada byl postaven v letech 1708 – 1713 v barokním slohu podle projektu architekta P. I. Bayera pro knížete A. F. Schwarzenberga jako lovecký zámek, který měl sloužit k pořádání honů a honosných loveckých slavností. Lovecké muzeum na Ohradě vzniklo již v roce 1842, kdy tam byly soustředěny rozsáhlé sbírky loveckých trofejí a vycpanin a patří mezi naše nejstarší muzea vůbec.

Muzeum je situováno na břehu Munického rybníka a v těsném sousedství se nachází zoologická zahrada Ohrada. Ta se zaměřuje na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie.
Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník se nachází jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.