Úvod > Aktuality > Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů

Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada lákají o víkendu na vábení jelenů

Vydáno 20. června 2019 Zážitky
Národní myslivecké slavnosti jsou již tradiční akcí, jež se koná v areálu lovecké zámku Ohrada vždy na konci června. Program slavností je koncipován tak, aby byl atraktivní nejen pro myslivce, ale i pro nejširší kulturní veřejnost včetně rodin s dětmi. Vrcholem programu je divácky atraktivní Mistrovství České republiky ve vábení jelenů. Návštěvníkům se 22. června 2019 představí myslivečtí trubači, sokolníci či kynologové.
Jelen troubíNárodní myslivecké slavnosti jsou vyhledávanou akcí všech milovníků myslivosti. Slavnosti budou zahájeny v 9:00, bohatý program na nádvoří zámku doplní vystoupení pěveckého sboru z Míkovic a cimbálová muzika Svlačáci, v 11:30 projde slavnostní myslivecký průvod ve kterém uvidíte koně se sulkou.

Kuriozitou jinde nevídanou je například mistrovství republiky ve vábení jelenů, předvádění mysliveckých zvyků a tradic nebo ukázky myslivecké kynologie. Součástí doprovedného programu v sobotu 22. června bude i exkurze do nedaleké Staré obory.

Dále se můžete těšit na ukázky sokolníků a jejich dravců, prezentaci trofejí zvěře, výrobu budek a krmítek, předávání mysliveckých vyznamenání i mistrovství ve vábení jiné zvěře než jelenů. Nebude chybět ani oblíbená burza mysliveckých potřeb.
 

Zámek Ohrada a zoologická zahrada

SokolníkZámek Ohrada byl postaven v letech 1708 - 1713 v barokním slohu podle projektu architekta P. I. Bayera pro knížete A. F. Schwarzenberga jako lovecký zámek, který měl sloužit k pořádání honů a honosných loveckých slavností. Lovecké muzeum na Ohradě vzniklo již v roce 1842, kdy tam byly soustředěny rozsáhlé sbírky loveckých trofejí a vycpanin a patří mezi naše nejstarší muzea vůbec.

Muzeum je situováno na břehu Munického rybníka a v těsném sousedství se nachází zoologická zahrada Ohrada. Ta se zaměřuje na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie.
Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník se nachází jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice. Muzeum má společnou vstupenku se sousední Zoo Hluboká, takže je ideálním cílem i pro rodiny s dětmi.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky