Úvod > Aktuality > Národní muzeum vystavuje o víkendu historické prezidentské diplomy
Mimorádná akce na Vítkove
"> Mimorádná akce na Vítkove
Kultura

Národní muzeum vystavuje o víkendu historické prezidentské diplomy

  • Vydáno9. března 2013
"U příležitosti inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana vystavuje o víkendu Národní muzeum prezidentské diplomy Tomáše Garrigua Masaryka, Edvarda Beneše a Emila Háchy. Můžete si prohlédnout originální pergamenové listiny v prostorách Národního památníku na Vítkově, kde budou vystaveny v běžně nepřístupném prezidentském salonku. "
Dokumenty, kterými se novému prezidentovi oficiálně oznamovalo jeho zvolení, i reprezentativní prostor s jedinečnou uměleckou výzdobou budou o víkendu zpřístupněny zdarma od 10:00 do 18:00.

Prezidentský salonek je jedním z nejzajímavějších prostor památníku na Vítkově a v případě přítomnosti prezidenta slouží k reprezentativním účelům.
Národní památník na Vítkově v Praze

Národní památník na Vítkově v Praze

Od roku 2000 spravuje Historické muzeum Národního muzea v Praze Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky na vrcholu.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.