Úvod > Aktuality > Národní muzeum připravilo exkurzi do gastronomické minulosti
Národní muzeum připravilo exkurzi do gastronomické minulosti
">
Kultura

Národní muzeum připravilo exkurzi do gastronomické minulosti

  • Vydáno4. října 2012
Výstava v Národopisném muzeu – Musaionu s názvem Krmě – jídlo – žrádlo je součástí cyklu Monarchie, která představí stravování a stolování doby našich předků a Magdaleny Dobromily Rettigové.
Výstava ukáže  jak vypadal jídelníček v 19. století  a také stolování šlechty, měšťanů i prostých lidí. Dobovou atmosféru přinese  i rekonstrukce pravé venkovské zabíjačky a dobové černé kuchyně.
 
Návštěvníci budou moci obdivovat honosné stolování šlechty z českých zemí, zejména rodiny Kinských v autentickém prostředí klasicistního Letohrádku Kinských, kde sídlí Národopisné muzeum – Musaion
 
Pro malé a velké návštěvníky je při příležitosti otevření výstavy připraveno na sobotu 6. října 2012 od 14 do 18 hodin zábavné odpoledne plné dudácké muziky, divadla a her. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny i dvě představení loutkového divadla Tate lyumni. 
 
Vstup na slavnost i na výstavu je během odpoledne zdarma. 

 Národopisné muzeum Národního muzea

Národopisné muzeum Národního muzea

Klasicistní Letohrádek Kinských je umístěný na úbočí bývalých vinic vrchu Petřína v Kinského zahradě. Muzeum nabízí výstavy představující unikáty lidové kultury českých zemí i Evropy, vystoupení folklorních souborů, kurzy tradičních řemesel, lidových tanců či výtvarné dílny.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.