Úvod > Aktuality > Národní muzeum přichystalo přírodovědné procházky po Praze
Národní muzeum přichystalo přírodovědné procházky po Praze
"> "> ">
Příroda

Národní muzeum přichystalo přírodovědné procházky po Praze

  • Vydáno20. března 2015
Přírodovědci z Národního muzea připravili jedinečný cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta. Na vybraných pražských lokalitách se odborníci napříč přírodovědnými obory podělí každý měsíc s účastníky vycházek o své bohaté zkušenosti z terénních výzkumů.
kytky-step532318925-(1).jpgCyklus exkurzí Národního muzea představí Prahu nejen jako místo bohaté na historické památky, ale také jako místo s charakteristickými přírodními zajímavostmi. Možná vás překvapí, že v Praze před stovkami milionů let soptila podmořská sopka nebo kolik druhů rostlin roste a kvete na jaře na pražských skalních stepích.

Vycházky plánují odborníci z Národního muzea vždy jednou za měsíc. V dubnu (19.4.) se můžete těšit na geologické zajímavosti Barrandova, v květnu (25.5.) se plánuje výlet do Prokopského údolí za rostlinami vápencových stepí. Tyto procházky budou náročnější v délce cca 5 km. Vstupné se na ně neplatí, na květnovou vycházku je však třeba včasná rezervace
Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.