Úvod > Aktuality > Národní galerie v Praze připravila řadu prázdninových zajímavostí pro mladé návštěvníky
Národní galerie v Praze připravila řadu prázdninových zajímavostí pro mladé návštěvníky
">
Kultura

Národní galerie v Praze připravila řadu prázdninových zajímavostí pro mladé návštěvníky

  • Vydáno8. srpna 2018
Trávíte prázdniny v Praze a nevíte, kam vyrazit? V Národní galerii i přes léto probíhá spousta výstav i doprovodného programu. Navštivte klimatizované expozice, klidné zahrady plné uměleckých děl anebo letní kino na střeše Veletržního paláce! Vychutnat si zde pěkný film i nádherný výhled můžete každé úterý a středu.

Národní galerieDíky partnerství s Komerční bankou můžete, pokud vám ještě nebylo 26 let, zdarma vyrazit do sbírkových expozic Národní galerie – v galerijních sbírkách jsou díla od středověkého umění (vystavená v Anežském klášteře na Starém městě), přes české baroko ve Schwarzenberském paláci a Evropské umění od Antiky do Baroka ve Šternberském paláci až po umění moderní a současné ve Veletržním paláci! Seznamte se s díly Mistra Theodorika, Petra Brandla, Rubense, Albrechta Dürera, Rembrandta a ve funkcionalistickém Veletržním paláci poznejte českou modernu. Výstavní projekt Opening '68 připomene 21. srpna 2018 již 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Nová expozice včetně děl mezinárodních umělců se pak otevře 24. října při příležitosti stého výročí založení Československa!

Richard Wientzek KresbyZ krátkodobých výstav můžete až do 16. září navštívit zdarma ve Veletržáku Moving Image Department #8: Maria Lassnig, Lukáš Karbus, Poetry Passage #6: Radek Brousil, Johan Grimonprez, Introducing Patricia Dauder: Povrch a Koudelka: De-creazione.

V gotickém Anežském klášteře vedle expozice prozkoumejte zdarma taky výstavy Antony Gormley: Sum a Richard Wientzek: Kresby. Program v zahradách plných uměleckých děl nazvaný #AnežkaLIVE! je pro širokou veřejnost také přístupný zdarma. Většinou každé úterý ožívá Anežka letním kinem. Na srpen je pro vás připraven ale také bohatý program včetně jógy nebo speciálních workshopů.

Letní kino Veletržní palácDo letního kina můžete zavítat  také na střechu Veletržního paláce, promítání pokračuje až do září! Přehled srpnového programu naleznete na webu, vstupenky si rezervujte v den promítání od 12.00 na webu veletrzak.cz, kapacita je omezena!

Schwarzenberský palác mladým návštěvníkům do 26 let v rámci expozice nabízí volný vstup i do grafického kabinetu Jacques de Gheyn II (1565−1629), v protilehlém Šternberském paláci hledejte výstavu Hynek Martinec: Cesta na Island – přístupnou mladým do 26 let také zdarma.
Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.