Úvod > Aktuality > Národní den železnice hostí letos Plzeň
Národní den železnice hostí letos Plzeň
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Národní den železnice hostí letos Plzeň

  • Vydáno20. září 2022
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice, který se bude konat v Plzni. V železniční stanici Plzeň hlavní nádraží a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Během dne České dráhy vypraví šest párů zvláštních vlaků do okolí Plzně. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami.
Den železniceZářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice, který se bude konat v Plzni. Národní den železnice bude velkou podívanou pro milovníky vlaků, vláčků, železničních modelů a cestování po kolejích. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami.

Atraktivní program bude rozdělený do tří částí, nazvaných Svět historie, Svět změny a Svět zábavy. K vidění bude nejen historická technika, ale i nejmodernějšího vozidla národního dopravce jak pro regionální, tak i dálkovou dopravu, kterou zastoupí vysokorychlostní souprava Interjet – nejmodernější koncept osobních vozů pro dálkové vlaky s rychlostí 200 km/h!
 

Moderní i historické lokomotivy, zvláštní vlaky a noční show

den železniceNa národním dni železnice si prohlédnete i moderní elektrickou lokomotivu Siemens Vectron (193.902) schopnou provozu na čtyřech rozdílných napěťových systémech. Svou přítomností vás potěší i RegioPanter a výstavní vůz ČD Cargo (Hadgs 11). Nebudou chybět ani populární historické lokomotivy jako např. Karkulka, Bardotka nebo Kyklop. Na kolejištích a v depu tak budou k vidění tři desítky vlakových souprav.

Během dne České dráhy vypraví několik párů zvláštních vlaků do šesti směrů. Z Plzně se rozjedou do Dobřan, Nýřan, Stodu, Stříbra a Třemošné. Velkým zážitkem bude také exkluzivní světelná show plná historických lokomotiv v areálu depa! Začíná 24. 9. 2022 od 20:00 na točně Světa historie. Uvidíte více jak desítku nejen historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení se zážitek podtrhující hudbou. Vstupné na denní program je za 250 Kč, noční show bude stát 300 Kč.
Paluba Hamburk – rozhledna a galerie u vlakového nádraží v Plzni

Paluba Hamburk – rozhledna a galerie u vlakového nádraží v Plzni

Vyhlídková dvanáctimetrová věž spolu s infocentrem a galerií vznikla v roce 2021 u bočního vchodu do plzeňského hlavního vlakového a autobusového nádraží ze Šumavské ulice. Své jméno dostala podle vžitého místního názvu území u nádraží.