Úvod > Aktuality > Národ pejskařů promluvá ústy herců filmu Gump
Národ pejskařů promluvá ústy herců filmu Gump
"> "> "> "> ">
Životní styl

Národ pejskařů promluvá ústy herců filmu Gump

Vydáno 16. července 2021
Češi jsou, jak známo, národ pejskařů a svoje psí kamarády opravdu milují. Premiéra dlouho očekávané adaptace knihy Filipa Rožka Gump – pes, který naučil lidi žít se kvapem blíží, odehraje se už 22. července. O den dřív čeká pražské kino CineStar velkolepá slavnostní premiéra.
Filmové ztvárnění knihy Filipa Rožka divákům nabídne dojemný příběh psí lásky, pravdy a naděje. V lidských rolích se představí Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Anna Šulcová, FattyPillow a další.Postava Bolka Polívky je pro filmového Gumpa stěžejním lidským partnerem. Co všechno bude muset ve filmu pes i jeho pán vydržet a jak to dopadne? Na to už diváci najdou odpověď v kinech.
 
Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich.
Výlety na místa známá z legend a pověstí

Výlety na místa známá z legend a pověstí

Prozkoumejte tajemná zákoutí české a moravské krajiny, opředená lidovými pověstmi a legendami, které se dodnes vyprávějí z generace na generaci. Poznejte místa, kde spí udatní rytíři nebo kde čert vyoral velkou brázdu. Prozradíme vám, kudy jezdí kocouří spřežení pana Krčína anebo kde potkat přízraky z umrlčí kaple.

Procházky se psy v Praze, na hradech a zámcích a v zoo

Procházky se psy v Praze, na hradech a zámcích a v zoo

Pes je členem vaší rodiny a na výletě bez něj to prostě není ono? Na Kudy z nudy myslíme i na čtyřnohé kamarády a nachystali jsme pro ně i pro vás pár tipů na výlet. Poradíme vám nejenom kam vyrazit do přírody, ale i třeba na hrad, zámek či do zoo a pár dalších zajímavých vychytávek.

Za zdravým životem a kvalitním jídlem na venkov

Za zdravým životem a kvalitním jídlem na venkov

Začíná nám hrozit, že nás civilizace zašlape do asfaltu a úplně převálcuje. Neměli bychom se nechat. Čas od času bychom se měli ohlédnout přes rameno, odkud že to vlastně jdeme a kde leží naše minulost. Návrat k přírodě a k přírodním produktům je navíc stále populárnější, a proto se lidé začínají zajímat i o to, jak se vlastně ta která potravina či kosmetika vyrábí. Právě proto vznikla tzv. agroturistika, která se zabývá výlety na statky a dvorce, kde se můžete seznámit s jednotlivými činnostmi života našich předků a třeba si je i vyzkoušet.

20 tipů na procházky a výlety se psy

20 tipů na procházky a výlety se psy

Inspirujte se našimi tipy na procházky a vyrazte se svým psem na výlet! K tomu aby se pes mohl realizovat a přirozeně se vyvíjet, a to jak fyzicky tak psychicky, potřebuje procházky, kde se potká s různými psy, lidmi a pachy. Základním pravidlem pro bezpečné venčení je držet psa na vodítku, pokud se nemůžete spolehnout na jeho poslušnost. Vyhlášky vydané městskými zastupitelstvy většinou striktně nařizují majitelům psů, aby měli při venčení psa na vodítku. Jsou sice také místa, kde to vyhláška nezakazuje, ale ve městech je jich poměrně málo.

O Česko se perou zahraniční filmové štáby: kde se natáčely nejslavnější filmy?

O Česko se perou zahraniční filmové štáby: kde se natáčely nejslavnější filmy?

V Česku se natáčela řada slavných zahraničních filmů i seriálů. Portál Kudy z nudy vás provede oblíbenými místy filmových štábů, kde se natáčelo v poslední době anebo kde se natáčí právě teď. Schválně, zda svá oblíbená místa poznáte na filmovém plátně?