Úvod > Aktuality > Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta
Zážitky

Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta

  • Vydáno15. prosince 2020
Vánoce už jsou za dveřmi, a tak si čekání na příchod Ježíška můžete zpestřit výletem do Plzně. Klasické vánoční trhy se na náměstí Republiky se konají až do 23. 12. 2020. Nejkrásnější jsou v podvečer, kdy se tu potkávají známí, mezi dřevěnými stánky se line vůně svařáku a opékaných klobásek, a děti zvoní na dřevěné zvoničce. Na plzeňské radnici začala navíc v sobotu 12. prosince úřadovat i vánoční pošta.
Vánoční trh PlzeňOblíbené adventní trhy v Plzni se letos konají od 5. až do 23. 12. 2020. Náměstí obklopuje vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. A nechybí ani kolotoč!

Až do předvečera Štědrého dne na trzích můžete v bezpečných rozestupech obdivovat řemeslné výrobky a čerpat inspiraci na ručně dělané vánoční dárky a dekorace. Okoukněte dřevěné jesličky a kupte si něco dobrého na zub s sebou. Nezapomeňte si něco přát u andělíčka a pokud budete procházet prostorem U branky, projděte si menší adventní trhy také tam.

plzeňský betlémSpecialitou Plzeňských vánočních trhů je ponocný, který chodí ohlašovat večer. Ale protože jsou letošní Vánoce přeci trochu jiné a není radno se shromažďovat, troubí letos ponocný tak trochu osaměle a bez předchozích ohlášek. I tak se jedná o milou tradici, která dává trhům atmosféru a člověka jakoby skoro vrací do časů Josefa Lady. Vánoční trhy Plzeň mají zkrátka své kouzlo.

Jako každý rok nechybí betlém v mázhausu radnice, který potěší zejména ty nejmenší návštěvníky. Další betlém pak bude naprostý unikát a celosvětová rarita – je to obří betlém vyrobený z jednoho kusu dřeva se sedmdesáti dvěma sochami.


Na plzeňské radnici úřaduje vánoční pošta

Ježíškova pošta PlzeňJak bývá v Plzni tradicí v mázhausu plzeňské radnice každoročně před vánocemi úřaduje vánoční pošťák. Letos začal nabízet své služby od soboty 12. prosince a bude pracovat až do 22. prosince 2020. Na poště bude k dispozici speciální vánoční razítko, kterým bude možné opatřit nejen vánoční pozdravy, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce.

Vánoční pošťák navíc prodává vánoční pohledy opatřené originálním Ježíškovým razítkem. Denně je k dispozici od 10:00 do 16:00 hodin.
Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2023, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Adventní prohlídky v Plzeňském Prazdroji

1.12.
22.12.
Adventní prohlídky v Plzeňském Prazdroji

Znáte už příběh o jedinečném ležáku Pilsner Urquell? Pokud ne, tak na speciální prohlídce pivovaru se o něm jistě mnoho dozvíte.

Vánočně nazdobená tramvaj v Plzni

3.12.
31.12.
Vánočně nazdobená tramvaj v Plzni

I v letošním roce jsme pro všechny Plzeňáky připravili oblíbenou Vánoční tramvaj. Jezdí v pracovních dnech na pravidelné lince 1, o víkendech pak na lince 2 a 4, a to minimálně do konce prosince 2023.

Další aktuality

Prohlédněte si Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Zpestřete si předvánoční čas nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně, za svitu baterek. Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí, které vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby, se konají od čtvrtka 7. prosince do neděle 10. prosince 2023 – vždy od 17:00 a 18:00 hodin. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online.
Plzeňský kraj | Památky

Ski areál Špičák zahajuje sezónu – lyžaři si užijí většinu sjezdovek

Prvním lyžováním a prakticky hned na všech upravených sjezdovkách zahájí 7. prosince 2023 největší areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák novou zimní sezonu. Na sjezdovkách nyní leží v průměru 50 cm sněhu v kombinaci přírodního a technického. Až na malé výjimky v podobě horního úseku dvojky U zalomeného a černé Šance (nejprudší v ČR) se hned od úvodního dne bude lyžovat na všech tratích. Poprvé v zimní sezoně bude od také otevřena restaurace U Lanovky, dále lyžařská škola, servis i půjčovna vybavení.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda