Úvod > Aktuality > Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta
Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta
"> "> "> ">
Zážitky

Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta

  • Vydáno15. prosince 2020
Vánoce už jsou za dveřmi, a tak si čekání na příchod Ježíška můžete zpestřit výletem do Plzně. Klasické vánoční trhy se na náměstí Republiky se konají až do 23. 12. 2020. Nejkrásnější jsou v podvečer, kdy se tu potkávají známí, mezi dřevěnými stánky se line vůně svařáku a opékaných klobásek, a děti zvoní na dřevěné zvoničce. Na plzeňské radnici začala navíc v sobotu 12. prosince úřadovat i vánoční pošta.
Vánoční trh PlzeňOblíbené adventní trhy v Plzni se letos konají od 5. až do 23. 12. 2020. Náměstí obklopuje vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. A nechybí ani kolotoč!

Až do předvečera Štědrého dne na trzích můžete v bezpečných rozestupech obdivovat řemeslné výrobky a čerpat inspiraci na ručně dělané vánoční dárky a dekorace. Okoukněte dřevěné jesličky a kupte si něco dobrého na zub s sebou. Nezapomeňte si něco přát u andělíčka a pokud budete procházet prostorem U branky, projděte si menší adventní trhy také tam.

plzeňský betlémSpecialitou Plzeňských vánočních trhů je ponocný, který chodí ohlašovat večer. Ale protože jsou letošní Vánoce přeci trochu jiné a není radno se shromažďovat, troubí letos ponocný tak trochu osaměle a bez předchozích ohlášek. I tak se jedná o milou tradici, která dává trhům atmosféru a člověka jakoby skoro vrací do časů Josefa Lady. Vánoční trhy Plzeň mají zkrátka své kouzlo.

Jako každý rok nechybí betlém v mázhausu radnice, který potěší zejména ty nejmenší návštěvníky. Další betlém pak bude naprostý unikát a celosvětová rarita – je to obří betlém vyrobený z jednoho kusu dřeva se sedmdesáti dvěma sochami.


Na plzeňské radnici úřaduje vánoční pošta

Ježíškova pošta PlzeňJak bývá v Plzni tradicí v mázhausu plzeňské radnice každoročně před vánocemi úřaduje vánoční pošťák. Letos začal nabízet své služby od soboty 12. prosince a bude pracovat až do 22. prosince 2020. Na poště bude k dispozici speciální vánoční razítko, kterým bude možné opatřit nejen vánoční pozdravy, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce.

Vánoční pošťák navíc prodává vánoční pohledy opatřené originálním Ježíškovým razítkem. Denně je k dispozici od 10:00 do 16:00 hodin.
Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2022, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.