Úvod > Aktuality > Nákupní galerie Myslbek připravuje na Velikonoce největší čokoládové vejce
Nákupní galerie Myslbek připravuje na Velikonoce největší čokoládové vejce
"> "> ">
Gurmánská turistika

Nákupní galerie Myslbek připravuje na Velikonoce největší čokoládové vejce

  • Vydáno31. března 2015
Nákupní galerie Myslbek si připravila pro své návštěvníky v rámci velikonočních oslav opravdu velké překvapení. Chystá se vytvořit největší čokoládovou kraslici v České republice. Oficiální přeměření a zapsání rekordu proběhne 1. dubna na Staroměstském náměstí agenturou Dobrý den, která se zaměřuje na české rekordy a kuriozity. Následně si veřejnost bude moci čokoládové vejce prohlédnout v Nákupní galerii Myslbek od 2. do 6. dubna.
Čokoládové vejceČokoládová vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. V Myslbeku se rozhodli, že nebudou troškařit a připraví pro své návštěvníky takové vajíčko, které v České republice dosud nebylo spatřeno. Vejce bude tvořeno polystyrenovou konstrukcí, která bude potažena několikacentimetrovou vrstvou čokolády a ozdobena více než třemi stovkami čokoládových pralinek. Vejce bude mít na výšku 150 cm a na šířku 100 cm.

Nákupní galerie Myslbek hodlá vytvořením čokoládové kraslice enormních rozměrů zlomit starý rekord - největší čokoládové vejce na českém území vyrobila čokoládovna v Olomouci v roce 1959. Jí vytvořená kraslice měla výšku 130 cm a průměr 70 cm. Od té doby se nikdo nepokusil rekord překonat. Při výrobě jde totiž o poměrně složitý proces.

ČokoládaVystavené čokoládové vejce bude doplněno o dvě menší varianty, které budou návštěvníkům k dispozici pro vlastní tvorbu. Ti si je budou moci ozdobit velikonočními motivy, a dát tak prostor své kreativitě. Při této příležitosti bude možné v Nákupní galerii Myslbek zakoupit širokou škálu produktů, kde je čokoláda hlavní ingrediencí.

Myslbek je nákupní zónou v historickém srdci Prahy – v prestižní a slavnými značkami vyhledávané ulici Na Příkopě. Obří čokoládové vejce zde bude k prohlédnutí v Nákupní galerii Myslbek od 2. do 6. dubna.
Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Muzeum čokolády Choco-Story Praha

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?