Úvod > Aktuality > Nakoukněte do pravěku: V archeoparku ve Všestarech poznáte svět doby ledové
Nakoukněte do pravěku: V archeoparku ve Všestarech poznáte svět doby ledové
"> ">
Památky

Nakoukněte do pravěku: V archeoparku ve Všestarech poznáte svět doby ledové

  • Vydáno10. ledna 2019
V sobotu 12. ledna 2019 zavítejte do archeoparku ve Všestarech, kde nahlédnete do světa pravěkých lidí v době ledové. Byl neandrtálec pouze slepou vývojovou linií nebo nás něco spojovalo? Nejen to vám bue odhaleno v archeoparku nedaleko Hradce Králové.
NeandrtálecAreál Archeoparku bude v sobotu 12. ledna 2019 otevřen, aby vám ukázal Svět doby ledové. Neandrtálci bývají často srovnáváni s námi, současnými lidmi. Byl neandrtálec pouze slepou vývojovou linií nebo nás něco spojovalo? Přijďte se podívat, v čem jsme si byli podobní a jaké byly mezi námi naopak rozdíly.

V archeoparku bude otevřeno od 10 do 17 hodin. Komentovaná projekce k tématu proběhne v 10:30 a 13:30. Zůčastnit se můžete také ukázky štípání pazourku v 11:00 nebo 14:00. Návštěvníky čeká také hraná scénka – souboj neandrtálců a sapientů v 15:00. Mimo to se dozvíte o technikách lovu a boje, jak neandrtálci a sapienti vypadali, vyzkoušíte se rozdělávání ohně nebo práce s pazourkovými nástroji.

Návštěvníky upozorňujeme, že v neděli 13. 1. 2019 je v archeoparku zavřeno.
Archeopark pravěku Všestary

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark Všestary se snaží interaktivní a názornou formou návštěvníky seznámit s životem v pravěku. Pravěk ožívá při Dnech živé archeologie, Tvůrčích dílnách i během běžných návštěvních dnů. Budova muzea i pravěká vesnice je uzpůsobena všem věkovým kategoriím, jednotlivců i školním exkurzím.