Úvod > Aktuality > Objevte kouzlo zámku Lešná u Valašského Meziříčí
Najdete poklad na zámku Lešná
"> Najdete poklad na zámku Lešná "> Letní prohlídky zámku Lešná  - Bílý sál
Památky

Objevte kouzlo zámku Lešná u Valašského Meziříčí

  • Vydáno24. června 2018
Zámek s unikátním malovaným stropem a původní barokní podlahou je vybaven mobiliářem hraběcího rodu Kinských z přelomu 19. a 20. století. Ke skvostům patří bohatě intarzovaný sekretář a raritní balustrádové zábradlí. Po komentované prohlídce historické části je k dispozici volně přístupná environmentální expozice s hernou a během roku v zámku a zámeckém parku probíhají doprovodné výstavy a programy pro školy a veřejnost. Až do do 26. srpna probíhá na zámku výstava historických kočárků "Kočárky pro děti i panenky" .
Zámek Lešná – Bílý sálV zámku Lešná si přijdou na své dospělí i děti. Prohlídky historických pokojů se přizpůsobují skladbě návštěvníků: dospělí se dozví zajímavosti o vybavení zámku a jeho historii, děti pátrají po šlechtických erbech a obdivují exempláře lovné zvěře.

Další část prohlídky je individuální, bez průvodce. V přírodovědné expozici je nejen pro děti k dispozici řada herních prvků. Informační panely o zahradách, parcích a stromech v parku jsou k přečtení v přízemí zámku.
Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Výstavy a expozice dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku.

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Empírový zámek s krásnými historickými interiéry a vyhlášeným anglickým parkem, ve kterém roste a také nádherně kvete i řada unikátních rostlin.