Úvod > Aktuality > V ostravském Světě techniky se vydáte po stopách starověkého Egypta
V ostravském Světě techniky se vydáte po stopách starověkého Egypta
"> ">
Kultura

V ostravském Světě techniky se vydáte po stopách starověkého Egypta

  • Vydáno14. srpna 2018
Vydejte se o víkendu 18. a 19. 8. 2018 na netradiční přednášku "Pp stopách starověkého Egypta". Přednášku ve Velkém světě techniky připravil egyptolog a archeolog Ashraf Ibrahem Ragab Ahmed. Po přednášce vás čeká workshop "Výroba papyrusu", kde se dozvíte nejen historii a výrobní tajemství papyrusu, ale sami si jej vyrobíte a zůstane vám jako suvenýr. Program začíná v sobotu i v neděli v 10:00, 13:0 a 16:00 hodin.
Egyptský papyrusStarověký Egypt obohatil svou historii o spoustu zajímavostí i artefaktů, které vzbuzují nadšení dozvědět se o nich mnohem víc. Vydejte se do Velkého světa techniky v Ostravě na netradiční přednášku "Po stopách starověkého Egypta"! Přednáška bude probíhat v Divadle vědy ve dnech 18.9. a 19.9.2018. Po přednášce se můžete zůčastnit workshopu, kde se dozvíte, jak a z čeho se vyrábí papyrus. Navíc si můžete vyrobit svůj vlastní papyrus a odnést si ho na památku.

Lektorem autentické přednášky o historii starověkého Egypta a také workshopu o výrobě papyrusu je Ashraf Ibrahem Ragab Ahmed, vystudovaný egyptolog a archeolog s mnohaletými zkušenostmi. Přednáška včetně workshopu je interpretována kompletně v anglickém jazyce se zajištěním kvalitního překladu od Lenky Ahmed.
 

Oživlá mumie a vlastní sarkofág v Malém světě techniky

MumiePo oba dny vás bude v Malém světě techniky U6 programem doprovázet oživlá mumie, se kterou si můžete například vyrobit váš vlastní sarkofág. Zábavnou formou se dozvíte zajímavosti o posmrtném životě a mumifikaci ve starověkém Egyptě a budete si moct zasoutěžit o lístky na workshop U6.

Po celý víkend sleva 20% na vstupné do Malého i Velkého světa techniky pro všechny účastníky workshopu Po stopách starověkého Egypta.
Malý svět techniky U6

Malý svět techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.