Úvod > Aktuality > Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě
Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě
"> "> ">
Zážitky

Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě

  • Vydáno5. prosince 2019
Mezi největší a nejstarší výrobce skleněných ozdob patří od roku 1951 výrobní družstvo Slezská tvorba Opava. To se podobně jako ve Dvoře Králové orientuje na ručně foukané a malované ozdoby jako koule, rakety, špice či srdíčka. Vydat se sem můžete na zajímavou exkurzi.

Na exkurzi do výroby vždy ve všední den

VánocePro ty z vás, které zajímá, jak se tradiční skleněné vánoční ozdoby vyrábějí, nabízí družstvo Slezská tvorba Opava exkurze přímo do výroby. Navštivte výrobnu a nechte se okouzlit krásou ozdob a manuální zručností žen, které je v družstvu vyrábějí. Budete mít jedinečnou příležitost sledovat celý proces výroby: od ručního foukání přes stříbření, máčení, malování až ke konečnému balení. Celá prohlídka s výkladem trvá přibližně 30 minut. Hlásit se mohou jednotlivci i skupiny (děti doporučujeme od předškolního věku). Díky malým prostorám na některých  pracovištích se dělí  skupiny nad  20  lidí  na  dvě a více skupin.

Exkurze probíhají od pondělí do pátku a začínají vždy v 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 13.00 hodin. Vstupné přijde na 40 korun pro dospělé a 20 Kč pro děti, je však nutné se na prohlídce domluvit předem. Rezervace se provádí přímo na stránkách družstva.

V sobotu naleznete otevřenou podnikovou prodejnu, a to až do soboty 21. 12. 2019 mezi 8:00 a 14:00 hodinou.


Předvánoční prodej i kreativní dílny

VánoceJiž od října zahájilo družstvo tradiční předvánoční prodej a nakupovat můžete v pracovní dny od 7 do 18 hodin. Pokud vás výrobky zaujaly, ale Opava je pro vás daleko, navštivte přehledný eshop. Dokonce vám zde vyhotoví vánoční kouli na přání – s jménem či věnováním. Ozdoby na přání nelze psát na počkání v rámci exkurze. Lze zaslat předem seznam požadovaných ozdob na přání, ty pak budou připraveny k vyzvednutí v den exkurze.

Pokud jste kreativní a baví vás ruční práce, zkuste si vyzkoušet práci v kreativní dílně! Zde si pod vedením zdejších zkušených malířek můžete sami zkusit namalovat vánoční ozdobu dle své vlastní fantazie. Využití dílny je zdarma, platíte pouze za spotřebovaný materiál: poplatek za 1 vánoční ozdobu činí 30 Kč. Na vlastnoručně namalovanou ozdobu lze zakoupit dárkovou krabičku v hodnotě 15 Kč. Termíny návštěvy kreativní dílny v pondělí – pátek, začínají vždy v 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 13.00 hod. Nutná je však rezervace předem, kterou lze zařídit on-line na stránkách výrobního družstva.
Slezská tvorba Opava – exkurze do výrobny tradičních skleněných vánočních ozdob

Slezská tvorba Opava – exkurze do výrobny tradičních skleněných vánočních ozdob

Mezi největší a nejstarší výrobce skleněných ozdob patří od roku 1951 výrobní družstvo Slezská tvorba Opava. To se podobně jako ve Dvoře Králové orientuje na ručně foukané a malované ozdoby jako koule, rakety, špice či srdíčka.

Další aktuality