Úvod > Aktuality > Plzeňská Zoo se loučí s létem
Plzeňská Zoo se loučí s létem
"> "> ">
Příroda

Plzeňská Zoo se loučí s létem

  • Vydáno27. srpna 2020
Užijte si poslední prázdnovou sobotu mezi zvířátky! Zoologická a botanická zahrada města Plzně byla letos po oba hlavní letní měsíce plná prázdninových návštěvníků. Sobotní program 29. srpna od 10 do 17 hodin se stane tečkou za tímto časem a současně poděkováním za letní přízeň turistů i místních.
Zoo PlzeňTradiční akce nabídne na konci prázdnin před školním rokem v plzeňské zoologické a botanické zahradě soutěžně zábavní loučení s prázdninami. Poslední srpnovou sobotu 29. 8. bude zoo města Plzně určitě plná především rodičů s dětmi.

Od 10 do 17 hodin je pro ně připraveno tradiční Rozloučení s prázdninami. Program bude prostřednictvím her ještě prázdninový, ale oblíbená soutěžní naučná stezka už připomene v pondělí začínající nový školní rok. Za správné odpovědi dostanou soutěžící sladkou chladivou odměnu v podobě tradiční české zmrzliny.

zoo plzeňPo prázdninové přestávce nabídne zoologická a botanická zahrada další zajímavé akce. Hned v úterý 1. září se koná čtvrtý ročník netradičního poznávání zoo Bosou nohou. Pojďte si užít nejen vstup do školy. Vaše nohy okusí různorodé povrchy. Popovídáte si s jedním z ošetřovatelů v zoo Plzeň a nahlédnete pod roušku zázemí zoologické zahrady. Na program je třeba rezervace na emailu misikova@seznam.cz. Po zaplacení příslušné částky obdržíte vstupenku na akci se svým jménem. Sraz účastníků v 17:45 u ředitelství zoo (spodní část amfiteátru).

Se začátkem školního roku se navrací do zoologické a botanické zahrady v plném rozsahu také víkendový doprovodný program. Druhý víkend bude patřit milovníkům podzimních květin, další sobota a neděle bude na statku Lüftnerka ve znamení tradičních řemesel a lidových dovedností. Oblíbený běh Kilometrovkou se psy se uskuteční v sobotu 26. 9. 2020.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.