Úvod > Aktuality > Plzeňská Zoo se loučí s létem
Příroda

Plzeňská Zoo se loučí s létem

  • Vydáno27. srpna 2020
Užijte si poslední prázdnovou sobotu mezi zvířátky! Zoologická a botanická zahrada města Plzně byla letos po oba hlavní letní měsíce plná prázdninových návštěvníků. Sobotní program 29. srpna od 10 do 17 hodin se stane tečkou za tímto časem a současně poděkováním za letní přízeň turistů i místních.
Zoo PlzeňTradiční akce nabídne na konci prázdnin před školním rokem v plzeňské zoologické a botanické zahradě soutěžně zábavní loučení s prázdninami. Poslední srpnovou sobotu 29. 8. bude zoo města Plzně určitě plná především rodičů s dětmi.

Od 10 do 17 hodin je pro ně připraveno tradiční Rozloučení s prázdninami. Program bude prostřednictvím her ještě prázdninový, ale oblíbená soutěžní naučná stezka už připomene v pondělí začínající nový školní rok. Za správné odpovědi dostanou soutěžící sladkou chladivou odměnu v podobě tradiční české zmrzliny.

zoo plzeňPo prázdninové přestávce nabídne zoologická a botanická zahrada další zajímavé akce. Hned v úterý 1. září se koná čtvrtý ročník netradičního poznávání zoo Bosou nohou. Pojďte si užít nejen vstup do školy. Vaše nohy okusí různorodé povrchy. Popovídáte si s jedním z ošetřovatelů v zoo Plzeň a nahlédnete pod roušku zázemí zoologické zahrady. Na program je třeba rezervace na emailu misikova@seznam.cz. Po zaplacení příslušné částky obdržíte vstupenku na akci se svým jménem. Sraz účastníků v 17:45 u ředitelství zoo (spodní část amfiteátru).

Se začátkem školního roku se navrací do zoologické a botanické zahrady v plném rozsahu také víkendový doprovodný program. Druhý víkend bude patřit milovníkům podzimních květin, další sobota a neděle bude na statku Lüftnerka ve znamení tradičních řemesel a lidových dovedností. Oblíbený běh Kilometrovkou se psy se uskuteční v sobotu 26. 9. 2020.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Další aktuality

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda

Listopadový výlet do hlubin Českého lesa a kraje zaniklých obcí

Kdo se do kraje tiché přírody a kdysi obývaných míst v Českém lese jednou podívá, zpravidla se sem rád vrací. Seznamte se s pohnutou historií zaniklých obcí a jejich obyvatel, objevte krásy zdejší krajiny a udělejte si procházku po zapomenutých pohraničních stezkách.
Plzeňský kraj | Památky

Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

V jižní části CHKO Český les objevíte pravý skvost – Capartické louky, jednu z nejcennějších lučních lokalit v Českém lese! Provede vás tudy krásná naučná stezka, která zájemcům přiblíží zachovalé druhově bohaté luční porosty s výskytem řady vzácných druhů rostlin. Na zvídavé malé i velké návštěvníky čekají herní prvky.
Plzeňský kraj | Příroda

Zámek Zbiroh láká na Halloween

Zámek Zbiroh stojí v nádherných křivoklátských lesích v bezprostřední blízkosti Brd. V lokalitě, kam dlouhá léta noha obyčejného smrtelníka nemohla vkročit. Stavba zámku ze všech stran překvapuje a udivuje. Zbiroh má ve svém výčtu tolik „nej“, že vám na ně prsty jedné ruky nestačí. Nespornou výhodou je, že zámek na zimu nazavírá! A navíc si zde užijete opravdu strašidelný Halloween!
Plzeňský kraj | Zážitky

Hrad Švihov zve v neděli na jarmark

Milovníci památek a návštěvníci města Švihov budou mít možnost navštívit na hradě řemeslný jarmark. Uskuteční se v neděli 15. října 2023 od 10:00 do 17:00 hodin. Příchozí se mohou těšit i na farmářské produkty, ukázky řemesel a dětské dílničky.
Plzeňský kraj | Památky