!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Nahlédněte do práce kosmonautů - výstava Cosmos Discovery pokračuje
Nahlédněte do práce kosmonautů - výstava Cosmos Discovery pokračuje
"> "> "> "> "> "> ">

Nahlédněte do práce kosmonautů - výstava Cosmos Discovery pokračuje

Vydáno 11. března 2020 Zážitky
Od 11. 3. 2020 pokračuje výstava Cosmos Discovery na Výstavišti Praha ve speciálním bezpečném režimu pro návštěvníky i zaměstnance. Všechny vstupenky zakoupené v předprodeji zůstávají platné. Aktuální počet návštěvníků budou provozovatelé regulovat speciálním sčítacím zařízením tak, aby včetně personálu výstavy nepřesáhl počet 100 osob najednou uvnitř výstavních prostor.
Cosmos discoveryV prostorách vybraných pavilonů Výstaviště Praha v Holešovicích najdete největší putovní výstavu o kosmonautice současnosti. Výstava Cosmos Discovery, která byla připravena ve spolupráci s americkou Nasa, představí zásadní milníky cesty člověka do vesmíru. Výstava představuje kompletní příběh historie cesty člověka do vesmíru. Na ploše více než 2000 metrů čtverečních je možné vidět stovky reálných exponátů, které skutečně opustily povrch planety Země. Jedná se o části raketoplánů, kosmických lodí i vesmírných stanic.

cosmos discoveryZvláštní galerie je věnována misím Apollo a dobývání Měsíce, včetně originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11. Také sovětský program Sojuz je zastoupen nejen samotnou kosmickou lodí Sojuz, ale především průchozím modelem orbitální stanice MIR, kde zažijete pocity kosmonautů v mikrogravitaci.

Vstup na výstavu bude regulovat tak, aby včetně personálu výstavy nepřesáhl počet 100 osob najednou uvnitř výstavních prostor. Současně s tímto omezením vybavili pořadatelé výstavu desinfekčními gely na umytí rukou a všem návštěvníkům bude před vstupem měřena tělesná teplota.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Cosmos Discovery - největší výstava kosmonautiky poprvé v Praze

Cosmos Discovery - největší výstava kosmonautiky poprvé v Praze

V prostorách vybraných pavilonů Výstaviště Praha v Holešovicích najdete největší putovní výstavu o kosmonautice současnosti. Výstava Cosmos Discovery, která byla připravena ve spolupráci s americkou Nasa, představí zásadní milníky cesty člověka do vesmíru.