Úvod > Aktuality > Nahlédněte do osudu slavné lodi Titanic v pražských Letňanech
Nahlédněte do osudu slavné lodi Titanic v pražských Letňanech
"> "> ">
Zážitky

Nahlédněte do osudu slavné lodi Titanic v pražských Letňanech

  • Vydáno13. dubna 2016
Také vás fascinuje osud největšího osobního parníku světa, slavné lodi Titanik? Pak si nenechte ujít možnost návštěvy unikátní světové výstavy věnované tomuto legendárnímu plavidlu. V areálu PVA Expo Letňany v Praze je k vidění unikátní expozice, díky které se ocitnete na palubě Titaniku, projdete reálnými částmi lodi a uvidíte více než dvě stě exponátů vytažených z vraku Titaniku i mnoho dalšího. Celá výstava je k vidění do 30. června 2016.
TitanicNevíte, kam se s rodinou vypravit za poznáním i zábavou? Jeden ze zajímavých tipů je návštěva světově úspěšné výstavy Titanik, která je otevřena v areálu PVA Expo Letňany v Praze. Unikátní výstava určena pro celou rodinu, mapuje kompletní osud této populární lodi. Díky světově úspěšné expozici na výstavě vstoupíte do reálných a věrných rekonstrukcí částí lodě. Projdete se luxusem první třídy, nahlédnete do kajut třetí třídy, nasajete atmosféru slavné Veranda kafe nebo si sáhnete na osudný ledovec, který poslal Titanik na dno oceánu.
 
Celá výstava zabere návštěvníkům zhruba dvě hodiny času. Každý navíc při vstupu obdrží zvukového průvodce (audioguide), díky kterému dostane k celé výstavě odborný, přesný a zároveň zábavný výklad. V rámci expozice také návštěvníci zhlédnout film v úvodním kinosále, obdrží lodní lístek se jménem reálného cestujícího z Titaniku a na konci výstavy zjistí, zda jeho osoba "plavbu" přežila či nikoliv. Vstupenky lze kupovat v síti Ticketportal, cena pro dospělého je v týdnu 300 Kč a o víkendu 350 Kč.
Národní přírodní památka Letiště Letňany

Národní přírodní památka Letiště Letňany

NPP Letiště Letňany byla vyhlášena z důvodu ochrany biotopu a populace kriticky ohroženého druhu živočicha sysla obecného, který si za svůj domov zvolil travnatou plochu letiště v Praze-Letňanech. V roce 2018 bylo zjištěno, že i přes to syslí populace z Letňan téměř vymizela.