Úvod > Aktuality > Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě!

Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě!

Vydáno 2. listopadu 2019 Gurmánská turistika
Tmavý ležák pivovaru Litovel "Premium Dark" ovládl na mezinárodní soutěži World Beer Awards 2019 v Londýně svou kategorii a stal se jejím absolutním vítězem. Nyní se může pyšnit titulem „nejlepší tmavý ležák na světě“. Zmíněné pivo můžete ochutnat třeba při exkurzi pivovarem.
pivovar LitovelPivo pivovaru Litovel s názvem "Litovel Premium Dark" dokázalo ve své kategorii porazit silnou konkurenci sto vzorků z pěti zemí a odborná porota jej prohlásila za nejlepší tmavý ležák na světě. Litovel Premium Dark je pivo s jemně karamelovým aroma, které získává díky praženému karamelovému a bavorskému sladu. V jeho chuti je cítit mírná chmelová hořkost s kávovým závěrem. Medaili získal také Litovel Moravan, který v kategorii světlých výčepních piv získal stříbrnou medaili.

pivoSoutěže World Beer Awards, v níž odborná porota každoročně posoudí tisíce piv z více než padesáti zemí, se pivovar Litovel zúčastnil již po několikáté. Ceny jsou udělovány od roku 2007 v devíti hlavních kategoriích od tmavých ležáků až k pivním specialitám, experimentálním nebo ochuceným pivům.

Dvojnásobný úspěch na prestižní světové degustační soutěži potvrzuje, že díky tradičním postupům, lokálním surovinám z Hané a pramenité vody z Litovelského Pomoraví i řemeslnému umu zdejších pivovarníků se v Litovli daří vařit skvělé poctivé pivo.
 

Exkurze s ochutnávkou piva

pivovar LitovelPřijďte na exkurzi do pivovaru, na které skutečně proniknete do tajů vaření piva. Průvodce vás provede do míst, které stojí za to vidět s nabídne vám ochutnávku různých druhů piv. Dozvíte se, co všechno dělá litovelský sládek; jak vypadá varna, spilka a ležácké sklepy nebo jak vypadalo nářadí a zařízení na vaření piva kdysi.

Exkurze probíhají v pracovních dnech v době od 10 do 15 hodin. Provádí se skupiny v minimálním počtu 15 osob, jednotlivci mají možnost se připojit ke skupinám po předchozí telefonické (či e-mailové) domluvě. Telefonicky – vedoucí návštěvnického centra Radka Navrátilová: 724 776 392, e-mail: navratilova@litovel.cz. Cena prohlídky je 100 Kč, s malou ochutnávkou 150 Kč (1 hodina exkurze, 1 hodina ochutnávky piva), s velkou ochutnávkou 250 Kč (1 hodina exkurze, 2 hodiny ochutnávky piva).
Město Litovel

Město Litovel

Královské město Litovel založil v polovině 13. století český král Přemysl Otakar II. V jeho těsném sousedství stála již řadu let slovanská rybářská ves (dnešní tzv. Staré město), jejíž existenci umožňovala rozvětvená řeka Morava.

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.

Další aktuality

27.5.
2020
#světovéČesko a Olomoucký kraj

#světovéČesko a Olomoucký kraj

Střední Morava a Jeseníky | Životní styl
23.5.
2020
Navštivte Červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané

Navštivte Červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
22.5.
2020
V areálu olomoucké zoologické zahrady se otevřel nový lanový park

V areálu olomoucké zoologické zahrady se otevřel nový lanový park

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky
22.5.
2020
Hrad Helfštýn zve o víkendu na své nádvoří, od úterý i do expozic

Hrad Helfštýn zve o víkendu na své nádvoří, od úterý i do expozic

Střední Morava a Jeseníky | Památky