Úvod > Aktuality > Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě!
Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě!
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě!

  • Vydáno2. listopadu 2019
Tmavý ležák pivovaru Litovel "Premium Dark" ovládl na mezinárodní soutěži World Beer Awards 2019 v Londýně svou kategorii a stal se jejím absolutním vítězem. Nyní se může pyšnit titulem „nejlepší tmavý ležák na světě“. Zmíněné pivo můžete ochutnat třeba při exkurzi pivovarem.
pivovar LitovelPivo pivovaru Litovel s názvem "Litovel Premium Dark" dokázalo ve své kategorii porazit silnou konkurenci sto vzorků z pěti zemí a odborná porota jej prohlásila za nejlepší tmavý ležák na světě. Litovel Premium Dark je pivo s jemně karamelovým aroma, které získává díky praženému karamelovému a bavorskému sladu. V jeho chuti je cítit mírná chmelová hořkost s kávovým závěrem. Medaili získal také Litovel Moravan, který v kategorii světlých výčepních piv získal stříbrnou medaili.

pivoSoutěže World Beer Awards, v níž odborná porota každoročně posoudí tisíce piv z více než padesáti zemí, se pivovar Litovel zúčastnil již po několikáté. Ceny jsou udělovány od roku 2007 v devíti hlavních kategoriích od tmavých ležáků až k pivním specialitám, experimentálním nebo ochuceným pivům.

Dvojnásobný úspěch na prestižní světové degustační soutěži potvrzuje, že díky tradičním postupům, lokálním surovinám z Hané a pramenité vody z Litovelského Pomoraví i řemeslnému umu zdejších pivovarníků se v Litovli daří vařit skvělé poctivé pivo.
 

Exkurze s ochutnávkou piva

pivovar LitovelPřijďte na exkurzi do pivovaru, na které skutečně proniknete do tajů vaření piva. Průvodce vás provede do míst, které stojí za to vidět s nabídne vám ochutnávku různých druhů piv. Dozvíte se, co všechno dělá litovelský sládek; jak vypadá varna, spilka a ležácké sklepy nebo jak vypadalo nářadí a zařízení na vaření piva kdysi.

Exkurze probíhají v pracovních dnech v době od 10 do 15 hodin. Provádí se skupiny v minimálním počtu 15 osob, jednotlivci mají možnost se připojit ke skupinám po předchozí telefonické (či e-mailové) domluvě. Telefonicky – vedoucí návštěvnického centra Radka Navrátilová: 724 776 392, e-mail: navratilova@litovel.cz. Cena prohlídky je 100 Kč, s malou ochutnávkou 150 Kč (1 hodina exkurze, 1 hodina ochutnávky piva), s velkou ochutnávkou 250 Kč (1 hodina exkurze, 2 hodiny ochutnávky piva).
Město Litovel

Město Litovel

Královské město Litovel založil v polovině 13. století český král Přemysl Otakar II. V jeho těsném sousedství stála již řadu let slovanská rybářská ves (dnešní tzv. Staré město), jejíž existenci umožňovala rozvětvená řeka Morava.

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.

Další aktuality