Úvod > Aktuality > Nad Lipnem se o víkendu budou vznášet balony
Nad Lipnem se o víkendu budou vznášet balony
"> "> ">
Zážitky

Nad Lipnem se o víkendu budou vznášet balony

  • Vydáno21. září 2020
Balonová fiesta na Lipensku se koná letos potřetí, a to od 25. do 26. září 2020. Jde o setkání horkovzdušných balónů nejen z ČR, ale i z Evropy, k vidění budou po celém Lipensku. Nenechte si ujít tuto příležitost vidět ve vzduchu současně velké množství pestrobarevných balónů. Udělejte si své vlastní fotky krásně barevných balónů s pozadím Lipenského jezera nebo si rovnou naplánujte let balónem s dalšími desítkami balónů ve vzduchu. Místa hromadných startů, podle povětrnostních podmínek, budou v okolí Frymburku a Černé v Pošumaví.
Balony nad LipnemTuristický spolek Lipenska přichystal letos třetí ročník hromadného balonového létání nad Lipnem. To proběhne u příležitosti ukončení letní turistické sezóny od pátku do soboty 25. až 16. září. Hromadný start je plánován na ranní hodiny, je třeba počítat předběžně s časem 6:30 hod ráno. V případě nepřízně počasí je náhradní termín letu ráno 26. září., tj. v sobotu. Pokud bude dostatek zájemců, je možné, že se poletí oba dny.

Hromadné starty balónů se chystají v oblasti Černé v Pošumaví, Frymburku či případně u Dolní Vltavice. Vše bude probíhat podle aktuálních povětrnostních podmínek. Letenky je možné si objednat a zakoupit ve všech lipenských obcích, informačních střediscích a u všech lipenských ubytovatelů. Cílem akce je vypustit nad Lipno co nejvíce balonů a užít si nevšední zážitek z hromadného balonového létání.
Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.