Úvod > Aktuality > Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Náchodský zámek nabízí speciální sváteční a prázdninové prohlídky

Vydáno 3. července 2019 Zážitky
Zámek Náchod nabízí v prázdninových měsících prohlídky pro dětské návštěvníky s názvem Na dvoře vévodském. Prohlídky se konají od 4. července do 27. srpna 2019, vždy od úterý do neděle v časech 10, 12, 14 a 16 hodin. Malé návštěvníky provede sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Děti se dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku.
Zámek NáchodNa zámku v Náchodě jsou také letos v létě nabízeny dětské prohlídky s kostýmovaným průvodcem a i děti si mohou kostým zapůjčit a vyfotit se v něm. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků bude sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína.

Tento prohlídkový okruh se tematicky vztahuje k závěru 18. a první polovině 19. století, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron vévoda Kuronský a Zaháňský a jeho dcera Kateřina Vilemína, známá jako „paní kněžna“ z románu Babička od Boženy Němcové. Během prohlídky uvidíte pracovnu vévody, salon vévodkyně, reprezentační, kuřácký a hudební salon i ložnici. Tento prohlídkový okruh je otevřen pouze v červenci a srpnu, letos od 4. 7. do 27. 8. 2019.

NáchodPrázdninové prohlídky se konají v od úterý do neděle, vždy v 10, 12, 14 a v 16 hodin. Vstupné stojí pro dospělé 110 Kč a pro děti 80 Kč. Prohlídku si lze rezervovat na: nachod.objednavky@npu.cz, tel. 773 771 818. K zámku také patří francouzská zahrada, anglický park, obora pro daňky a muflony, vojenský hřbitov a medvědi Ludvík a Dáša, kteří se procházejí v hradním příkopu.
Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium na zámku Náchod

Medvědárium bylo na náchodském zámku zřízeno pro medvědy Ludvíka a Dášu v původním hradním příkopu o rozměrech 74x12 m již v roce 1994. Jde o největší medvědinec v Čechách.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.

Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti na zámku Náchod

Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti na zámku Náchod

Prohlídky probíhají v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků je sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína.