Úvod > Aktuality > Na zlatou neděli se bude konat Karlštejnský advent
Na zlatou neděli se bude konat Karlštejnský advent
"> "> "> "> ">
Památky

Na zlatou neděli se bude konat Karlštejnský advent

  • Vydáno21. prosince 2019
V neděli 22. prosince 2019 vypukne pod hradem Karlštejnem oblíbená akce s názvem Karlštejnský advent 2019. Bohatý program na počest královny a císařovny Elišky se koná na náměstí v podhradí, těšit se můžete na vystoupení tanečních, pěveckých a hudebních souborů. Dále bude otevřen hrad Karlštejn k běžným prohlídkám, stejně jako Muzeum betlémů.
KarlštejnKarlštejnský advent začne na zlatou neděli 22. prosince 2019 na náměstí pod hradem. Program bude probíhat od 14:00 do 18:00 hodin. Těšit se můžete na bohatý program pro celou rodinu, ohnivé kejkle, hudební vystoupení, soutěž o nejlepší cukroví i historický jarmark.

Na stylovém tržišti ve staročeském stylu budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží. Nebudou chybět ani nejrůznější laskominy a karlštejnské víno či karlštejnské pivo Karlíček. Letošní Karlštejnský advent se ponese v duchu staročeských Vánoc.

KarlštejnSprávnou vánoční atmosféru ve vás určitě vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.

Během Karlštejnského adventu je možné navštívit také I. okruh hradu Karlštejn. Od 23. do 25. prosince je hrad uzavřen. Znovu se však otevře o Vánocích od 26. 12. 2019 do 12. 1. 2020, a to denně kromě pondělí. Pokud přijedete autem, zaparkujete na centrálním parkovišti. Pohodlná je také cesta vlakem, která trvá pouhých 10 minut z Berouna a 30 minut ze Smíchovského nádraží v Praze.
Muzeum betlémů Karlštejn

Muzeum betlémů Karlštejn

V muzeu si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako např. cukr nebo chleba.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.