Úvod > Aktuality > Na zlatou neděli se bude konat Karlštejnský advent

Na zlatou neděli se bude konat Karlštejnský advent

Vydáno 21. prosince 2019 Památky
V neděli 22. prosince 2019 vypukne pod hradem Karlštejnem oblíbená akce s názvem Karlštejnský advent 2019. Bohatý program na počest královny a císařovny Elišky se koná na náměstí v podhradí, těšit se můžete na vystoupení tanečních, pěveckých a hudebních souborů. Dále bude otevřen hrad Karlštejn k běžným prohlídkám, stejně jako Muzeum betlémů.
KarlštejnKarlštejnský advent začne na zlatou neděli 22. prosince 2019 na náměstí pod hradem. Program bude probíhat od 14:00 do 18:00 hodin. Těšit se můžete na bohatý program pro celou rodinu, ohnivé kejkle, hudební vystoupení, soutěž o nejlepší cukroví i historický jarmark.

Na stylovém tržišti ve staročeském stylu budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží. Nebudou chybět ani nejrůznější laskominy a karlštejnské víno či karlštejnské pivo Karlíček. Letošní Karlštejnský advent se ponese v duchu staročeských Vánoc.

KarlštejnSprávnou vánoční atmosféru ve vás určitě vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.

Během Karlštejnského adventu je možné navštívit také I. okruh hradu Karlštejn. Od 23. do 25. prosince je hrad uzavřen. Znovu se však otevře o Vánocích od 26. 12. 2019 do 12. 1. 2020, a to denně kromě pondělí. Pokud přijedete autem, zaparkujete na centrálním parkovišti. Pohodlná je také cesta vlakem, která trvá pouhých 10 minut z Berouna a 30 minut ze Smíchovského nádraží v Praze.
Muzeum betlémů Karlštejn

Muzeum betlémů Karlštejn

V muzeu si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako např. cukr nebo chleba.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Střední Čechy

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Střední Čechy

Střední Čechy | Památky
2.6.
2020
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
27.5.
2020
#světovéČesko a Středočeský kraj

#světovéČesko a Středočeský kraj

Střední Čechy | Památky