Úvod > Aktuality > Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opět jezdit na běžkách
Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opet jezdit na bežkách
"> Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opet jezdit na bežkách "> Okruh se otevre všem milovníkum bílé stopy ihned, jakmile to pocasí dovolí "> Bežecký okruh bude kilometr dlouhý a šest metru široký "> Vstup do areálu SkiPark Velká Chuchle je zdarma
Zimní sporty

Na závodišti ve Velké Chuchli se bude opět jezdit na běžkách

  • Vydáno20. prosince 2014
Dostihové závodiště v pražské Chuchli se letos opět stane rájem běžkařů. SkiPark Velká Chuchle tu už počtvrté vytvoří běžecký okruh. Okruh se otevře všem milovníkům bílé stopy ihned, jakmile to počasí dovolí a bude možné dráhu uměle zasněžovat. Sportování bude stejně jako v předchozích letech zdarma, bezplatné budou také i kurzy lyžování pro školáky a pro seniory.
SkiPark ChuchlePrvní metry běžecké stopy v areálu SkiParku Velká Chuchle vzniknou tehdy, až okolní teplota klesne několik dnů po sobě pod bod mínus tři stupně Celsia. Sněžná děla poté vyrobí 40 cm silnou vrstvu umělého sněhu, který bude upraven do šest metrů širokého a kilometr dlouhého běžeckého okruhu. Ten bude veden mimo jezdecký závodní okruh v blízkosti chuchelského parkoviště, které je snadno dostupné ze zastávky autobusu (linka 244, stanice Závodiště Chuchle) i z vlakové stanice Praha – Velká Chuchle. Pokud bude počasí příznivé, mohlo by se poprvé lyžovat už v lednu. V první fázi by měla stopa měřit asi 250 metrů a vyznačena bude na louce vedle tribuny na dostihovém závodišti.

Okruh je vhodný pro všechny věkové skupiny. O hladký povrch stopy k bruslení i na klasické lyžování se postarají každý den rolby. Lyžovat se zde bude nejen přes den, ale také večer, kdy bude běžkařská dráha osvětlena.

SkiPark Velká Chuchle nabídne plně vybavený areál včetně parkování pro 600 vozidel, šatny, občerstvení v místní restauraci a pronájem lyžařského vybavení. Vstup do areálu SkiPark Velká Chuchle je zdarma.
Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Chuchelský háj, chráněné přírodní území nad Velkou Chuchlí, které se táhne až k Barrandovu, skrývá malé překvapení – minizoo, které zde provozují Lesy hl. města Prahy. V minizoo uvidíte zajímavá zvířata českého lesa – srnky, prasata, krkavce, sovu... a další.

Chuchle Arena Praha

Chuchle Arena Praha

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.