Úvod > Aktuality > Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zažijete svět nevidomých

Na zámku ve Žďáru nad Sázavou zažijete svět nevidomých

Vydáno 16. listopadu 2018 Památky
Jak vnímají svět nevidomí? Jaké to je, když se musíte spolehnout na jinou osobu a své další smysly? Návštěvníci prohlídek s názvem Muzeum na dosah to zjistí 17. listopadu od 10 do 17 hodin ve žďárském Muzeu nové generace.
Zažijte netradiční komentovanou prohlídku Muzea nové generace - poznávání všemi smysly! Jste připraveni zavázat si oči a spolehnout se na ostatní smysly? Prohlídka je určena také pro nevidomé návštěvníky

Lidé si totiž často neumí představit, jaké to je, být nevidomý. Proto se na žďárském zámku rozhodli tuto možnost zájemcům nabídnout. Návštěvníci tak netradičním způsobem poznají bohatou historii a umění bývalého žďárského kláštera i muzeum. Kromě prohlídky muzea čekají na zájemce i další aktivity.
 
Se šátkem na očích se v rámci prohlídky Muzeum na dosah mohou lidé těšit na stezku bosou nohou, poznávání skrze čich a chuť nebo budou modelovat různé tvary – vše naslepo. Prohlídka je vhodná i pro děti od 6 let, vstup s vodícím psem i vozíkem je možný. Prohlídka zabere asi 50 minut. Vstupenky si lze rezervovat na webu Muzea nové generace.

Po netradičním zážitku můžete vyzkoušejte také „Neviditelné kafe“ v zámecké kavárně. Zde vám zaváží oči a svoji kávu a dortík si vychutnáte úplně jinak!
Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?