Úvod > Aktuality > Na zámku ve Světlé nad Sázavou si prohlédnete unikátní sbírku skla
Sbírka predstavuje pres 1000 sklenených predmetu vytvorených od období baroka až do 20. století.
"> Sbírka predstavuje pres 1000 sklenených predmetu vytvorených od období baroka až do 20. století. "> Na zámku ve Svetlé nad Sázavou si prohlédnete unikátní sbírku skla ">  	Sbírka skla tvorí jeden z nejhodnotnejších souboru muzea
Památky

Na zámku ve Světlé nad Sázavou si prohlédnete unikátní sbírku skla

  • Vydáno5. června 2014
Na zámku Světlá nad Sázavou si nově prohlédnete přes tisíc unikátních kousků skleněných předmětů. Výstava, kterou zámku zapůjčilo Uměleckoprůmyslové muzeum Praha, je největším souborem skla, který dosud nebyl vystaven.

Sklo Světlá nad SázavouNa zámku ve Světlé nad Sázavou je k vidění Expozice historického evropského skla. Rozsáhlý soubor historického skla ze sbírky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze představuje přes 1000 skleněných předmětů vytvořených od období baroka až do 20. století.

Jedná se o unikátní soubor evropského a především českého skla "pro všední i slavnostní den", který nikdy nebyl vystaven v takovém množství. UPM zapůjčilo cenné sbírkové předměty pro jejich vystavení na zámku Světlá nad Sázavou v souvislosti s generální rekonstrukcí historické budovy muzea v Praze v letech 2014 – 2017 a výstavbou nového centrálního depozitáře v Praze-Stodůlkách 2014 – 2015 neboť nebude mít v těchto letech vlastní sbírky přístupné.

Sbírka skla tvoří jeden z nejhodnotnějších souborů muzea a jeho významná část tak bude díky spolupráci muzea a vlastníků zámku dlouhodobě zpřístupněna v nově upravených prostorách zámku.

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou

Poprvé v historii zámek ve Světlé nad Sázavou otevřel své brány veřejnosti. Můžete zde navštívit Expozici historického evropského skla, Expozici historických hodin a zbraní, obrazů a soch, Dětské Království a expozici První republika.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Poprvé v historii je přístupná také zahrada muzea.