!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku ve Slavkově si prohlédnete dějiny módy na panenkách
Na zámku ve Slavkově si prohlédnete dějiny módy na panenkách
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na zámku ve Slavkově si prohlédnete dějiny módy na panenkách

Vydáno 25. srpna 2020
V úterý 25. srpna 2020 začíná na Zámku Slavkov - Austerlitz výstava „Dějiny módy na panenkách“, jejíž autorkou je Zdena Mudráková ze Zlína. Návštěvníci mohou obdivovat stovky exponátů - ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi.
Dějiny módy na panenkáchVýstava na zámku ve Slavkově u Brna mapuje historické oděvní styly a její záběr je opravdu impozantní – přes 2000 let – od Egypta, přes Krétu, Řecko a Řím, dále jednotlivé slohy od středověku až po 80. léta 20. století. Nejsou opomíjeny ani pánské miniaturní oděvy a uniformy.

Můžete se těšit na nejznámější oděvy významných historických postav, například Marie Terezie, Jana Ámose Komenského, Karla IV., Lady Diany a mnohých dalších. Samozřejmě nechybí ani Napoleon a Josefína.

dějiny módyVeškeré modely historických oděvů jsou ušité přesně podle portrétů nebo fotografií v odborné literatuře. Výstava je otevřena od 25. srpna do 30. září 2020. V srpnu ji můžete navštívit každý den, v září od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné je 70 Kč pro dospělé a 50 Kč za děti či seniory.
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.