Úvod > Aktuality > Na zámku ve Slavkově si prohlédnete dějiny módy na panenkách
Zážitky

Na zámku ve Slavkově si prohlédnete dějiny módy na panenkách

  • Vydáno25. srpna 2020
V úterý 25. srpna 2020 začíná na Zámku Slavkov – Austerlitz výstava „Dějiny módy na panenkách“, jejíž autorkou je Zdena Mudráková ze Zlína. Návštěvníci mohou obdivovat stovky exponátů – ručně šitých a zdobených šatů a patřičných doplňků oblečených na panenkách Barbie a Steffi.
Dějiny módy na panenkáchVýstava na zámku ve Slavkově u Brna mapuje historické oděvní styly a její záběr je opravdu impozantní – přes 2000 let – od Egypta, přes Krétu, Řecko a Řím, dále jednotlivé slohy od středověku až po 80. léta 20. století. Nejsou opomíjeny ani pánské miniaturní oděvy a uniformy.

Můžete se těšit na nejznámější oděvy významných historických postav, například Marie Terezie, Jana Ámose Komenského, Karla IV., Lady Diany a mnohých dalších. Samozřejmě nechybí ani Napoleon a Josefína.

dějiny módyVeškeré modely historických oděvů jsou ušité přesně podle portrétů nebo fotografií v odborné literatuře. Výstava je otevřena od 25. srpna do 30. září 2020. V srpnu ji můžete navštívit každý den, v září od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné je 70 Kč pro dospělé a 50 Kč za děti či seniory.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří – po tříleté pauze

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří opět po tříleté covidové pauze. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 25. a 26. února 2023. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i řada novinek, jako je rozšířená nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Kamélie a zimní květinové výstavy: kde, co a kdy pokvete?

O kaméliích se mluví jako o prvních poslech jara. Květiny, které jsou doma v horách a lesích od severní Indie a Himálaje až po Čínu a Japonsko, a které už před staletími vzaly útokem dámské dekolty i luxusní kosmetiku, můžete obdivovat i u nás – stačí se vypravit na některou z výstav.
Jihomoravský kraj | Příroda

Jihomoravské Mikulčice si podmaní košt pálenek a zelí

V Mikulčicích se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, co všechno dobrého se dá vyrobit z kysaného zelí. Gurmáni Mikulčice v sobotu 21. ledna 2023 pořádají v kulturním domu v Mikulčicích již 20. ročník koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Čekají na vás speciality ze zelí, krajové pečivo a různé druhy ovocných pálenek.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika