Úvod > Aktuality > Na zámku v Mníšku pořádají prohlídky pro rodiny a děti od října až do prosince
Na zámku v Mníšku pořádají prohlídky pro rodiny a děti od října až do prosince
">
Památky

Na zámku v Mníšku pořádají prohlídky pro rodiny a děti od října až do prosince

  • Vydáno5. října 2012
O víkendu 6. a 7. října pořádá zámek v Mníšku pod Brdy pro rodiny a děti prohlídky Tři věže s klíčnicí. Zámkem vás provede nejdůležitější služebná posledního pana barona, klíčnice. Na prohlídce poví dětem pohádku o třech zámeckých věžích a čertíkovi. Na závěr prohlídky na vás čekái 77 malých princezen, králů, královen a šlechticů.
Už další sobotu 13. října na zámku v Mníšku pod Brdy chystají opět Podvečerní prohlídky s andělem a Bílou paní, na kterých bude děti s rodiči provádět zámecká čertice Brdice nebo čertova babička. Prohlídky probíhají od 16.00 do 17.20 hodin. Nutná předchozí rezervace míst na tel. 318 590 261.
 
20. a 21. října na děti pro změnu bude připravena Loutková prohlídka s čertí babičkou. Babička všech pekelníků je moc hodná a ukáže dětem i jejich rodičům, jak se na zámku bydlelo před 100 lety.
 
I během dalších víkendů budou v Mníšku připravovat dětské prohlídky.
 
V neděli 2. prosince se pak na zámek již potřetí nastěhuje peklo s Luciferem a spoustou čertů, kteří již v tento den budou místo Mikuláše nadělovat dětem dobrůtky. Program chystá dětská organizace z Mníšku pod Brdy – Brdský zálesák.
 
Od prvního adventního víkendu, tedy již v sobotu 1. prosince, každý víkend až do Vánoc zve zámek, na Vánoční prohlídky s adventními zvyky. Provede vás Zimní královna, možná vodnice nebo zámecký čert. Děti si vyzkouší pouštění lodiček, házení botou, zakrojí jablíčko a ozdobí stromeček. Dozve se, jak se slavily vánoční svátky na zámku i jaké zvyky se dodržovaly mezi šlechtou i prostým lidem.

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda