Úvod > Aktuality > Na zámku v Jemnici se otevře armádní muzeum
Na zámku v Jemnici se otevre armádní muzeum
"> Na zámku v Jemnici se otevre armádní muzeum
Památky

Na zámku v Jemnici se otevře armádní muzeum

  • Vydáno9. května 2014
Zámek v Jemnici, která prochází postupně rekonstrukcí, se pozvolna otevírá veřejnosti. V sobotu 10. května zde bude otevřena nová expozice armádního muzea pojednávající o ženách bojujících za druhé světové války i o natáčení válečných filmů Tmavomodrý svět a Nebeští jezdci.

Zámek JemniceZámek v Jemnici se postupně otevírá veřejnosti. V sobotu 10. května se ve zdejším muzeu vojenské historie otevře nová expozice.

Pomocí fotofrafií se dozvíte příběhy lidí, kteří za války bojovali za naši svobodu.Výstavy budou o ženách bojujících za druhé světové války i o natáčení válečných filmů Tmavomodrý svět a Nebeští jezdci. K dispozici zde bude také letecký trenažer Spitfire. Vstupné je dobrovolné a otevřeno je denně od 9:30 do 16 hodin.

O rekonstrukci zámku se starají cyriaci – mezinárodní řád křižovníků s červeným srdcem. Zámek opravují a chtějí tam zřídit rehabilitační centrum pro vojenské veterány.

 

Zámek Jemnice

Zámek Jemnice

Zámek Jemnice vznikl přestavbou zeměpanského hradu založeného patrně v první polovině 13. století. Dochované části nárožních věží poskytují důkazy, že původní hrad měl pravidelnou dispozici typu francouzského kastelu.