!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku v Hořovicích se chystá další ročník oblíbených adventních prohlídek
Na zámku v Hořovicích se chystá další ročník oblíbených adventních prohlídek
"> "> "> zámek Horovice zimní.JPG "> zámek Horovice, adventní prohlídky 2012.JPG
Zážitky

Na zámku v Hořovicích se chystá další ročník oblíbených adventních prohlídek

Vydáno 26. listopadu 2019
O prvním adventním víkendu 30. listopadu a 1. prosince 2019 bude pro návštěvníky zámku Hořovice letos poprvé připraven bohatý adventní program, v podobě prohlídek zámku se speciálním výkladem o prožívání adventních a vánočních tradic.
Už v sobotu 30. listopadu a 1. prosince 2019 se můžete dozvědět něco nového o vánočních svátcích a tradicích, nebo jen přijít zapomenout na chvíli na předvánoční shon!

O adventním víkendu můžete opět navštívit zámek v Hořovicích. Čeká vás prohlídka slavnostně vyzdobeného zámku s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a Vánočních tradic. Prohlídky pro veřejnost začínají v 10, 11, 12, 13 a 14 hodin. Po dobu adventních prohlídek bude v provozu také zámecká kavárna Café Hanau. Prohlídky se pak budou konat ještě o víkendech 7. až 8. 12. a 14. až 15. 12. 2019.

zámek hořovice zimníRaně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v roce 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna. Prohlídka představuje v prvním patře zámku patnáct pokojů, autenticky vybavených obytných místností posledních šlechtických majitelů zámku a v přízemí prostory pro služebnictvo.
Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.