Úvod > Aktuality > Svatomartinská světýlka zažehnou opět na zámku v Hořovicích

Svatomartinská světýlka zažehnou opět na zámku v Hořovicích

Vydáno 10. listopadu 2019 Zážitky
Jestli letos sv. Martin přijede na bílém koni zatím není jisté, ale 11. listopadu na hořovickém zámku jistě nebude sám. Koná se zde další ročník populárních Svatomartinských světýlek - tradiční procházky s lampiony zámeckým parkem k jeskyni se Svatým Martinem.
Zámek Hořovice spolu se sdružením Domečk Hořovice připravil letos opět oblíbenou procházku s lampiony nasvíceným zámeckým parkem. Dozvíte se legendu o Svatém Martinovi, ochutnáte martinské podkovičky, uvidíte ohnivou show a ohňostroj.

Svatomartinská světýlka začínají na hořovickém zámku v pondělí 11. 11. od 17:00 a potrvají do 19:00 hodin. Vstupné vyjde pro dospělé 60 Kč, pro děti 40 Kč.

Zámek Hořovice vás zve také na ostatní zimní akce na zámku. Tradiční adventní prohlídky o druhém, třetím a čtvrtém adventním víkendu ukáží slavnostně vyzdobený zámekm s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a vánočních tradic. Prohlídky pro veřejnost začínají v 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodin. Po dobu adventních prohlídek bude v provozu také zámecká kavárna Café Hanau.
Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka najdete v areálu Starého zámku a je pobočkou Muzea Českého krasu, p. o. V sezóně 2019 je stálá muzejní expozice doplněna dvěma výstavami - "Sirkařství na Hořovicku" a "Historie sboru dobrovolných hasičů".

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.