Úvod > Aktuality > Na zámku v Benešově nad Ploučnicí přivítají návštěvníky skutečné hraběnky
Na zámku v Benešove nad Ploucnicí privítají návštevníky skutecné hrabenky
"> Na zámku v Benešove nad Ploucnicí privítají návštevníky skutecné hrabenky "> Na nádvorí Horního zámku v Benešove nad Ploucnicí se od druhé hodiny odpolední bude bojovat i tancit "> Vecer bude už tradicne patrit nocním prohlídkám, tentokrát s podtextem Na návšteve u hrabenky
Památky

Na zámku v Benešově nad Ploučnicí přivítají návštěvníky skutečné hraběnky

  • Vydáno26. srpna 2014
Letní prázdniny se pomalu ale jistě blíží ke svému konci a Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí spolu s koncem prázdnin chystá finální tečku nočním prohlídkám. Poslední prázdninová sobota bude patřit i v Benešově nad Ploučnicí celorepublikové akci "Hradozámecká noc 2014". Během ní se uskuteční i letošní závěrečné noční prohlídky kouzelného zámku. A aby děti neměly loučení s prázdninami příliš smutné, nachystal zámek i odpolední program určený nejen jim.

BenešovNa nádvoří Horního zámku v Benešově nad Ploučnicí se od druhé hodiny odpolední bude bojovat i tančit. Do Benešova nad Ploučnicí totiž dorazí Skupina historického šermu Grex-sever Liberec se svým představením Renesanční kavalíři na dvoře Rudolfa II. V představení je spojen dobový tanec s historickým šermem, takže si na své přijdou děti i dospělí. Vystoupení se během odpoledne uskuteční hned dvě, a to ve 14 a 16 hodin. Vstup na ně je zdarma.

Večer bude už tradičně patřit nočním prohlídkám, tentokrát s podtextem Na návštěvě u hraběnky.  Hraběnky Marie Elizabeta a Marie Francezska provedou nejen děti nočním zámkem. Chybět nebudou ani živé obrazy ze života šlechty. Návštěvníci se opět mohou těšit na noční prohlídku v doprovodu průvodců Benešov nad Ploučnicív dobových kostýmech, chybět nebudou ani strašidla, vodník či Bílá paní. Noční prohlídky se uskuteční během Hradozámecké noci čtyři, první začne v 19 hodin a další budou následovat vždy po hodině. Vzhledem k velkému zájmu je vhodné se předem na noční prohlídku objednat.

Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s  netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Kulturní program na zámcích a hradech v celé republice je různorodý, od nočních prohlídek, přes divadelní představení a hudební vystoupení až po komponované programy.