Úvod > Aktuality > Na zámku Uherský Ostroh proniknete do jiných dimenzí
Na zámku Uherský Ostroh proniknete do jiných dimenzí
"> ">
Zážitky

Na zámku Uherský Ostroh proniknete do jiných dimenzí

  • Vydáno7. května 2015
Zámek Uherský Ostroh láká na netradiční prohlídkové trasy. Ve třech sálech zdejšího zámeckého podzemí se zde nacházejí unikátní multimediální expozice, které vás zavedou do fantastických světů. Nahlédnete tak do křišťálové jeskyně, bájné Atlantidy či na planetu jednorožců.
Uherský ostrohNa zámku většina návštěvníků očekává prohlídku věnovanou především na historii. V Uherském Ostrohu se však rozhodli vydat jiným směrem. V podzemí zámku tak objevíte ve třech sálech jedinečné multimediální expozice, které vás zavedou do fantastických světů. První instalací ze světa fantasy je Křišťálová jeskyně, která byla zpřístupněna již roku 2013, další expozice jsou však letošní novinkou.

V Křišťálové jeskyni jsou stalagmity, které rozehrávají netradiční hru se světlem, které se na ně promítá. Během pěti minut se na nich vystřídá světlo od měsíčního svitu, po ranní červánky, polední sluníčko až po večerní západ slunce

uhersky-ostroh1.jpgVe druhé místnosti vstoupíte do bájné Atlantidy. V podmořském světě můžete zažít interaktivní hru okamžiku – podíváte se na svou duši za zrcadlem nebo si vytáhnete poklad z Atlantidy, který je vytvořený z polodrahokamů.

Ve třetím sále vás pak čeká planeta jednorožců Lukuma, kde je úplně jiné světlo než na Zemi. Když přiložíte prst na kořen stromu, tak začne tlouct stejně jako vaše srdce.

Zámek je otevřen denně od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin, o víkendech pak od 10 do 16 hodin. Vstupné činí 60 korun pro dospělého a 30 Kč pro děti.
Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Původně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů.

Další aktuality