Úvod > Aktuality > Na zámku Sychrov se v sobotu rozpoutá Dívčí válka
Na zámku Sychrov se v sobotu rozpoutá Dívcí válka
"> Na zámku Sychrov se v sobotu rozpoutá Dívcí válka "> V této legendární komedii se presunete do doby knížete Premysla "> Dejištem hry F.R.Cecha se stane zámek Sychrov
Kultura

Na zámku Sychrov se v sobotu rozpoutá Dívčí válka

  • Vydáno12. září 2014
V rámci Dnů evropského dědictví se v sobotu 13. září od 19.00 hodin odehraje na zámeckém nádvoří divadelní představení Dívčí válka na motivy stejnojmenné hry Františka Ringo Čecha z roku 1985. Humorně laděná komedie vypráví o tom, kterak se mladé ženy a dívky po smrti kněžny Libuše vzbouřily proti vládě knížete Přemysla.

Dívčí válkaZámek Sychrov se v sobotu 13. září stane dějištěm oblíbené humorné inscenace Dívčí válka podle předlohy Františka Ringo Čecha. Zahrají si v ní herci divadla Artur z Prahy, například Václav Upír Krejčí, Bořek Slezáček, Pavlína Mourková nebo Bára Mottlová.

V této legendární komedii se přesunete do doby knížete Přemysla a rovnou do okamžiku pohřbu kněžny Libuše. Přemysl si díky nabyté svobodě užívá lovu a žen a rozhodně odmítá stále se stupňující milenecký nátlak ze strany panny Vlasty. Zhrzená Vlasta vyhlásí mužům válku. Do lítého a přesto laskavého boje mezi muži a ženami se vrhají kníže Přemysl, panna Vlasta, vladyka Bivoj, vladyka Vojen, panic Ctirad, panna Šárka, Bivojova žena Kazi a také božský Lumír. Jako červená nit se celým příběhem vine postava vynálezce Okova Rakev. Budou se jeho vynálezy hodit, kdo nakonec vyhraje a jaké poučení tento příběh přináší pro nás? To vše se dozvíte na Sychrově, kde se bude hrát za každého počasí. V případě deště se představení přesune do zámecké galerie. Vstupné je 290 korun.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl