Úvod > Aktuality > Na zámku Sychrov se rozhostí jablečná pohoda
Na zámku Sychrov se rozhostí jablecná pohoda
"> Na zámku Sychrov se rozhostí jablecná pohoda "> Necekejte žádný historický program na zámku, ani okázalou zábavu "> Vyhlášen bude také NEJ štrudl regionu
Gurmánská turistika

Na zámku Sychrov se rozhostí jablečná pohoda

  • Vydáno2. října 2015
Již tuto sobotu 3. října 2015 proběhne na státním zámku Sychrov nejpohodovější a největší Slavnost Jablka tohoto roku. Můžete se těšit na regionální produkty, den plný soutěží, koncerty známých kapel a pro nejmenší jsou připraveny kreativní dílničky a stezka plná dobrodružství. Celodenní akce pro každého nabídne i koncerty známých kapel v čele s paní Martou Kubišovou. Návštěvníci se mohou těšit také na návštěvu hráčů FC Slovan Liberec a známou reportážní fotografku Alžbětu Jungrovou se speciální výstavou fotek Jablka z New Yorku. Pro nejmenší jsou připraveny kreativní dílničky a stezka plná dobrodružství.

JablkoSlavnost jablka na zámku Sychrov pro celou rodinu a všechny generace je zaměřena na zdravý životní styl a zábavu ve spojitosti s jablečnými produkty, které představí na 60 vystavovatelů z regionu.

Nečekejte žádný historický program na zámku, ani okázalou zábavu, ale den plný pohody pro všechny, kdo mají rádi vše čerstvé a dobré. V průběhu jablečného dne proběhne i řada soutěží pro veřejnost, v rámci kterých budou vybráni vítězové soutěžní výstavy jablek, vyhlášen bude "nej"štrůdl regionu a pro nejmenší bude připravena jablečná stezka.

U oranžérie bude řada pohádek pro děti (např. O Šípkové Růžence, Jabloňová pohádka, Krabičková pohádka,…)

Večer bude plný koncertů! Bavit vás budou:  Pražský pouťový orchestr, folklorní soubory Nisanka a Technik, flašinetáři, Severáček, Ukulele orchestra jako Brno, Cirk la putyka, Xind X, Marta Kubišová.

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl