Úvod > Aktuality > Na zámku Slavkov prožijete Čarodějnický víkend
Na zámku Slavkov prožijete Carodejnický víkend
"> Na zámku Slavkov prožijete Carodejnický víkend "> První krok povede návštevníky na pokladnu Školy car a kouzel Austerlitz "> Zacíná se dílnickou vždy v 13:00, 14:00 a 15:00 hod.
Památky

Na zámku Slavkov prožijete Čarodějnický víkend

  • Vydáno20. dubna 2014
Chcete letos přežít pálení čarodějnic? Přijďte poslední dubnový víkend 26. a 27. 4. na Zámek Slavkov – Austerlitz, kde tyto nehumánní praktiky netolerujeme. Naopak jsou tu pro všechny čaroděje i čarodějky připravena dvě kouzelná odpoledne plná dobrodružství.

ČarodějnicePrvní krok povede návštěvníky zámku na pokladnu Školy čar a kouzel Austerlitz. Po uhrazení školného (a zápisu do nového ročníku) se vydají pro své kouzelnické potřeby – kouzelnou hůlku od paní Flamendrové, aromatické soli a oleje paní Švábíkové a čarokrásný korálek ze skleněnkové dílny paní Filípkové. Poté se mohou odebrat na zahájení nového školního roku spolu s referentkou školy.

Tato netradiční kostýmovaná prohlídka zámku zavede ve dnech 26. 4. a 27. 4. 2014 návštěvníky do části prohlídkové trasy Historických sálů a podzemí zámku, kde namísto standardního výkladu prožijí jeden (ne)obyčejný den mladých čarodějů. Začíná se dílničkou vždy v 13:00, 14:00 a 15:00 hod. a následuje oživená prohlídka.V neděli je pro děti připraveno také malování na obličej.

Program je přibližně na 90 minut a vítány jsou čarodějnické kostýmy (ovšem nejsou podmínkou). Vstupenku je třeba rezervovat s předstihem na telefonním čísle 544 227 548 nebo e-mailu hanouskova@zamek-slavkov.cz.

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura