Úvod > Aktuality > Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Vydáno 9. ledna 2019 Zážitky
Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 11 do 16 hodin.
Zámek RadimPři prohlídkách na zámku Radim, který se nachází mezi Českým Brodem a Kolínem se vám  představí renesanční interiéry a originální černou kuchyni.

Prohlídky mimo sezónu probíhají o víkendech - soboty, neděle a svátky 11:00 – 16:00 hod. Prohlídky začínají vždy od 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

Vybrat si můžete ze tří okruhů: Sklepní prostory obývané čeládkou, zahrnující černou kuchyni, lednici, a šatlavu i kancelář panského hejtmana a ložnici princezen.

Reprezentační místnosti se nacházejí ve druhém nadzemním podlaží: ložnice, jídelna, Berchtoldova ložnice, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Obrazová galerie obsahuje obrazy z 19. a 20. století. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží.

RadimPro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

Zpravidla na konci každého měsíce se konají také noční prohlídky při svíčkách. Individuální prohlídku pro větší skupiny je možno domluvit i na jiné dny – e-mailem na info@zamek-radim.cz, nebo volejte na 608 413 228. Po prohlídce zámku se můžete projít ještě zámeckým parkem a nebo se zahřát nefalšovanou horkou čokoládou či jinou dobrotou v zámecké kavárně. Nechte se tedy zlákat nevšedním zážitkem!
Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky zámku Radim probíhají od října až do dubna, vždy o víkendech a svátcích od 11:00, 13:00 a 15:00 hod . Nenechte si je ujít.

Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.

Další aktuality

18.11.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
29.10.
2019
Svatohubertské slavnosti budou opět na zámku Loučeň

Svatohubertské slavnosti budou opět na zámku Loučeň

Střední Čechy | Zážitky