Úvod > Aktuality > Zámek Radim má otevřeno i v zimě!
Zámek Radim má otevřeno i v zimě!
"> "> "> "> Na zámku Radim si každý mesíc užijete romantiku pri svíckách "> Dalším specifikem techto prohlídek je malá ochutnávka dobových pokrmu "> Rezervace na prohlídku je nutná

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Vydáno 7. ledna 2020 Zážitky
Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Zámek RadimPři prohlídkách na zámku Radim, který se nachází mezi Českým Brodem a Kolínem se vám  představí renesanční interiéry a originální černou kuchyni.

Prohlídky mimo sezónu probíhají o víkendech - soboty, neděle a svátky, prohlídky začínají vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

Vybrat si můžete ze tří okruhů: Sklepní prostory obývané čeládkou, zahrnující černou kuchyni, lednici, a šatlavu i kancelář panského hejtmana a ložnici princezen.

zámek RadimReprezentační místnosti se nacházejí ve druhém nadzemním podlaží: ložnice, jídelna, Berchtoldova ložnice, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Obrazová galerie obsahuje obrazy z 19. a 20. století. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží.

Pro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

RadimPro znalce a vlastence nově na zámku Radim připravili obrazovou galerii ve třetím patře, která obsahuje díla především českých autorů z 19. a 1. poloviny 20. století.

Po prohlídce zámku se můžete projít ještě zámeckým parkem a nebo se zahřát nefalšovanou horkou čokoládou či jinou dobrotou v zámecké kavárně. Nechte se tedy zlákat nevšedním zážitkem!
Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim - dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.