!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Radim má otevřeno i v zimě!
Zámek Radim má otevřeno i v zimě!
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

  • Vydáno6. ledna 2022
Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Zámek RadimPři prohlídkách na zámku Radim, který se nachází mezi Českým Brodem a Kolínem se vám  představí renesanční interiéry a originální černou kuchyni. První písemná zmínka pochází z roku 1320 a uvádí zemanské sídlo Bedřicha z Radimi. Na zámku se vystřídalo mnoho majitelů, nejdéle jej vlastnil knížecí rod Lichtenštejnů.

Prohlídky mimo sezónu probíhají o víkendech – soboty, neděle a svátky, prohlídky začínají vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Vstupné stojí 120 Kč.
 

Na prohlídky do sklepů, zámeckých místností i na dětský okruh

zámek RadimVybrat si můžete ze tří okruhů: Sklepní prostory obývané čeládkou, zahrnující černou kuchyni, lednici, a šatlavu i kancelář panského hejtmana a ložnici princezen. Reprezentační místnosti se nacházejí ve druhém nadzemním podlaží: ložnice, jídelna, Berchtoldova ložnice, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Obrazová galerie obsahuje obrazy z 19. a 20. století. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží. Pro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

Pro znalce a vlastence na zámku Radim připravili obrazovou galerii ve třetím patře, která obsahuje díla především českých autorů z 19. a 1. poloviny 20. století. Po prohlídce zámku se můžete projít ještě zámeckým parkem a nebo se zahřát nefalšovanou horkou čokoládou či jinou dobrotou v zámecké kavárně. Nechte se tedy zlákat nevšedním zážitkem!
Zimní prohlídky na zámku Radim

1.10.
29.3.
Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky zámku Radim probíhají vždy o víkendech a svátcích v 11:00, 13:00 a 15:00 hod . Nenechte si je ujít. Otevřena ji i zámecká kavárna s nejméně jedním teplým jídlem denně, ovocnými limonádami a postřižinským pivem.

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.