ÚvodAktualityZámek Radim má otevřeno i v zimě!
Zážitky

Zámek Radim má otevřeno i v zimě!

Nelákají vás klasické prohlídky památek, protože máte pocit, že to je jen nuda? Zkuste něco trochu jiného. Na zámku Radim zažijte atmosféru šlechtického sídla jako za starých časů. Otevřeno je zde vždy o víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Zámek RadimPři prohlídkách na zámku Radim, který se nachází mezi Českým Brodem a Kolínem se vám představí renesanční interiéry a originální černá kuchyně. První písemná zmínka pochází z roku 1320 a uvádí zemanské sídlo Bedřicha z Radimi. Na zámku se vystřídalo mnoho majitelů, nejdéle jej vlastnil knížecí rod Lichtenštejnů.

Prohlídky mimo sezónu probíhají o víkendech – soboty, neděle a svátky, prohlídky začínají vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Vstupné stojí 150 Kč. Rezervace míst na prohlídky není nutná.

V sobotu 6.1.2024 hledají na zámku dobrovolníky, kteří by pomohli hrabat listí a svážet ho na kompost. Bude se také nosit dřevo a sbírat klestí. Pro dobrovolníky je zajištěn výborný oběd, teplé nápoje po celou dobu a prohlídka zámku v 15:00 hodin.
 

Na prohlídky do sklepů, zámeckých místností i na dětský okruh

zámek RadimVybrat si můžete ze tří okruhů: Sklepní prostory obývané čeládkou, zahrnující černou kuchyni, lednici, a šatlavu i kancelář panského hejtmana a ložnici princezen. Reprezentační místnosti se nacházejí ve druhém nadzemním podlaží: ložnice, jídelna, Berchtoldova ložnice, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Obrazová galerie obsahuje obrazy z 19. a 20. století. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží. Pro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

Pro znalce a vlastence na zámku Radim připravili obrazovou galerii ve třetím patře, která obsahuje díla především českých autorů z 19. a 1. poloviny 20. století. Po prohlídce zámku se můžete projít ještě zámeckým parkem a nebo se zahřát nefalšovanou horkou čokoládou či jinou dobrotou v zámecké kavárně. Nechte se tedy zlákat nevšedním zážitkem!
Jarní prázdniny 2024 – Středočeský kraj

Jarní prázdniny 2024 – Středočeský kraj

Děti si opět během února a března užijí zasloužené volno a vydají se na jarní prázdniny. Proč si je neužít s celou rodinou ve Středočeském kraji? Vyrazte s dětmi ve středních Čechách na lyže, do labyrintů, na zimní prohlídku hradů a zámků, do zábavního parku nebo do interaktivního muzea.

Soukromé hrady a zámky v zimě nespí

Soukromé hrady a zámky v zimě nespí

Mnoho hradů a zámků nesmlouvavě uzavřelo své brány, které odemknou až zase během jarních měsíců. Přesto existují výjimky, kde mají otevřeno po celou zimu! Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat k soukromým hradním a zámeckým pánům, kteří vás rádi přivítají i během celé dlouhé zimy.

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů Památky

Zámek Radim – dávné sídlo Lichtenštejnů

V roce 1610 Záruba z Hustiřan na místě bývalé tvrze postavil renesanční zámek, který se téměř v původní podobě zachoval dodnes. Zámek je otevřen celoročně a návštěvníkům nabízí zimní i letní prohlídkové okruhy.

Další aktuality

Audience u císaře Karla I. se odehraje opět na zámku v Brandýse nad Labem

K slavnostní audienci u císaře Karla I. nastoupí v sobotu 18. května 2024 na zámku v Brandýse nad Labem vojenské historické jednotky, přijme je sám císař. Tradiční vojensko-historická akce je věnovaná vzpomínce na posledního rakouského císaře, uherského krále a krále českého. Návštěvníky čeká v zámecké zahradě dobové tržiště a bohatý program plný vojenských ukázek a dobové módy. Z Masarykova nádraží bude do Brandýsa nad Labem vypraven parní vlak!
17. květen 2024 9:00
Památky, Středočeský kraj

Zoo a zooparky středních Čech: Kam vyrazit na výlet za zvířátky?

Zvířata umějí vykouzlit úsměv na tvářích dětí i dospělých, bez ohledu na to, jestli jsou z našich končin anebo exotická. Výlety za zvířaty jsou velmi oblíbené, ať už se jedná o výlet za těmi domácími, divokými či cizokrajnými, za medvědy do medvědárií, chameleony anebo třeba na neobvyklou procházku s osly. Ve středočeských zoo a zooparcích se nabízejí i možnosti nakrmit zvířata, stát se na pár hodin jejich ošetřovatelem a další zážitkové programy. Možností k výletům je mnoho, Kudy z nudy přináší tipy na dvě desítky z nich.
16. květen 2024 9:00
Příroda, Středočeský kraj

Nové Strašecí zve i letos na oblíbený Den s Kelty

Program nazvaný Den s Kelty připravilo na pátek 17. a sobotu 18. května 2024 Muzeum Nové Strašecí na Rakovnicku. Pro děti budou přichystány nejen praktické ukázky řemesel v dobovém keltském táboře před muzeem, ale i soutěže, kde si vyzkouší své dovednosti a znalosti. Letošní výjimečnou událostí je 2. ročník Opukového sympozia, které se koná u příležitosti výročí nálezu slavné opukové hlavy Kelta ze Mšeckých Žehrovic.
16. květen 2024 6:00
Kultura, Středočeský kraj

Jděte do Prčic! Zažijte atmosféru legendárního pochodu...

Posílá vás někdo do Prčic? Udělejte jemu i sobě radost a zažijte atmosféru našeho nejznámějšího dálkového pochodu, který se letos bude konat již po sedmapadesáté! Připraveno je pro vás připraveno 21 tras různých obtížností, ze kterých si vyberou jak pěší turisté, tak i cyklisté. Pamatováno je také na sportovce s hendikepem, kteří jsou na vozíčku. Dětská pěší trasa startuje pouze z Votic, je vedena samostatně do dětského cíle a účastníci obdrží místo botičky speciální trofej. Letos po podruhé je třeba se na závod předem registrovat.
14. květen 2024 15:00
Letní sporty, Středočeský kraj

Česko mezi řádky: Smrt krásných srnců, Křivoklátsko a Ota Pavel

Jan Werich řekl, že kdyby psal Ota Pavel anglicky, klečel by mu u nohou celý svět. Spisovatel, který začínal jako sportovní redaktor Československého rozhlasu, dosáhl největšího mistrovství v povídkách o svém dětství a milované Berounce. Jejich nestárnoucí kouzlo je skryté v jednoduché formě a hlubokém lidském obsahu.
14. květen 2024 8:41
Příroda, Středočeský kraj

V Poděbradech zahájí již 116. lázeňskou sezonu

V Poděbradech dojde druhý květnový víkend, ve dnech 10. až 12. května 2024 na zahájení již 116. lázeňské sezóny. Bude se na co dívat, co poslouchat a také co ochutnávat. Na pódiu v lázeňském parku vystoupí řada zpěváků a hudebníků v čele s Danielem Hůlkou. Jarmark bude probíhat v sobotu 11. května 2024 od 13:00 do 21:00 na lázeňské kolonádě.
9. květen 2024 13:00
Zážitky, Středočeský kraj

V Lužné se chystá letošní první parní víkend

Už tuto sobotu a neděli 11. a 12. května 2024 vypraví České dráhy parní vlak z pražského Hlavního nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat akce "První parní víkend". Neopakovatelnou atmosférou historie na kolejích můžete zažít již cestou tam v parních vlacích s lokomotivami Rosnička a Bardotka. Po oba víkendové dny tedy pojede z Prahy do Lužné a zpět zvláštní historický vlak.
9. květen 2024 6:00
Kultura, Středočeský kraj

Na kolínské jízdárně se odehrají husitské bitvy

Středověké tržiště, průvod městem, šermířské souboje a bitva plná břinkotu, chladných zbraní a dramatických scén. To vše čeká návštěvníky tradiční rekonstrukce historických bitev pod taktovkou Pánů z Kolína v sobotu 11. května 2024 na kolínské jízdárně. Letošním tématem je doba husitská, ze které bude vycházet program nazvaný "Země bez krále".
8. květen 2024 10:00
Zážitky, Středočeský kraj