Úvod > Aktuality > Na zámku Plumlov v noci vypukl požár
Na zámku Plumlov v noci vypukl požár
">
Památky

Na zámku Plumlov v noci vypukl požár

  • Vydáno11. října 2016
Celkem šest jednotek hasičů zachraňovalo v úterý 11. října 2016 kolem jedné hodiny ranní zámek Plumlov, který se zatím z neznámých příčin ocitl v plamenech. Požárníkům se nakonec boj s živlem podařilo zvládnout, oheň však sežehl část střechy nízkého zámku.
Zámek PlumlovPožár na Plumlově byl nahlášen v 01:00 hodin. Na místo dorazili hasiči ze stanice Prostějov, spolu s nimi oheň krotili jednotky SDH obce Plumlov, Kostelec na Hané a Prostějov-Vrahovice. Zámek se dělí na vysoký a nízký. Expozice se nacházejí ve vysokém zámku, který je v pořádku. Škody utrpěl nízký zámek, přesněji střecha na jeho východní straně, který slouží jako technické zázemí. Ohnisko bylo v šopě, kde je sklad s palivovým dřívím. Oheň se podařilo úplně uhasit až v 5:12. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Oheň sežehl 30 metrů dlouhou střechu levého křídla nízkého zámku, která byla jen pár let stará. Vrchní část střechy je nyní úplně pryč. Štěstím bylo, že minulý týden probíhalo na zámku cvičení hasičů, což výrazně v rychlém zásahu pomohlo. Podle kastelána požár zasáhl poměrně rozsáhlou část, zničena je krytina v délce až 25 metrů a vyměnit bude nutné také krovy v délce zhruba až 15 metrů.
Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí – prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Další aktuality